Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Studenci Wydziału Zarządzania PW na gali finałowej projektu SQUAD w Nowym Jorku

Studenci Wydziału Zarządzania PW na gali finałowej projektu SQUAD w Nowym Jorku

Studenci Wydziału Zarządzania PW biorący udział w projekcie SQUAD pracowicie spędzili tegoroczną majówkę. W dniach 30 kwietnia - 4 maja br. prezentowali wyniki prac w nowojorskiej uczelni Pace University.

Projekt SQUAD realizowany jest od października 2017 roku przez studentów reprezentujących następujące dyscypliny naukowe: informatykę (Pace University NYDF), design i multimedia (Politechnika Porto PDF) oraz zarządzanie (Wydział Zarządzania, Politechnika Warszawska). Studenci pracowali w trzech międzynarodowych i interdyscyplinarnych zespołach, których celem było rozwiązanie realnych problemów biznesowych postawionych przez firmy (sponsorów projektów).

Zespoły przygotowały mobilne aplikacje, które były wartościowe zarówno z punktu widzenia samych firm, jak i ich klientów. Pierwsza z aplikacji rozwiązywała problem obsługi zgłoszeń awarii przez facility managerów dużych obiektów (najczęściej handlowych). Druga z nich usprawniała proces naprawiania usterki przy montażu mebli bezpośrednio u klienta. Kolejna - monitorowała zużycie energii przez klientów firmy i przygotowywała prognozy przyszłej konsumpcji energii oraz rekomendacje.

Wszystkie trzy projekty spotkały się z uznaniem zarówno ze strony przedstawicieli firm sponsorujących projekt, jak również przedstawicieli firm biorących udział w wydarzeniu w roli obserwatorów (m.in. SAMSUNG czy IBM). Studenci Wydziału Zarządzania zostali zauważeni i docenieni, a pytania zadawane przez uczestników wydarzenia w większości dotyczyły możliwości wdrożenia, rozwijania aplikacji oraz modelu biznesowego.

Gala finałowa odbyła się 3 maja w Design Factory Pace University w Nowym Jorku. Następnego dnia studenci mieli okazję podzielić się refleksjami na temat projektu. Spotkanie było okazją nie tylko do intensywnej pracy nad oddaniem i zamknięciem projektu, ale również do nawiązywania ściślejszej współpracy pracowników i studentów Politechniki Warszawskiej z przedstawicielami ze świata nauki i biznesu. Udział w projekcie był kamieniem milowym we współpracy z Seidenberg School of Computer Science and Information Systems Pace University. Dziekan Wydziału Nauk Informatycznych i Systemów IT - Dr. Jonathan H. Hill zapowiedział kolejne wspólne inicjatywy. Omówiono perspektywy dalszej współpracy z koordynatorem projektu SQUAD ze strony portugalskiej - Dr Rui Coutinho z Porto Design Factory Politechniki w Porto. Udało się również nawiązać kontakt z St. John’s University oraz takimi firmami jak IBM, czy SAP (Next-Gen program).

Tegoroczny projekt SQUAD jest pierwszą edycją projektu, w którym udział wzięli studenci Wydziału Zarządzania PW: Małgorzata Brzuska, Piotr Jodko, Wiktoria Midera, Magdalena Mikołajewska, Barbara Pomarańska i Klaudia Wolska. Ze strony INFOX PW i Warsaw Design Factory projekt koordynują: dr inż. Piotr Pałka (WEiTI), dr inż. Olga Sobolewska (WZ PW) oraz dr Małgorzata Waszkiewicz (WZ PW).

Tekst: Małgorzata Waszkiewicz, Olga Sobolewska
Zdjęcia: Małgorzata Waszkiewicz

CYTAT TYGODNIA

"

 

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

 

 

Edward Stachura

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW