Biuletyn PW / Współpraca uczelni / 7th GIST-European Universities Joint Workshop w Politechnice Warszawskiej

7th GIST-European Universities Joint Workshop w Politechnice Warszawskiej

W dniach 8-9 listopada br. Politechnika Warszawska była gospodarzem siódmego warsztatu naukowego współorganizowanego przez Gwangju Institute of Science and Technology (Korea Płd.) oraz jej europejskich partnerów.

GIST-European Universities Joint Workshop organizowany jest od 2010 roku przez Gwangju Institute of Science and Technology. Warsztaty odbywają się na przemian w Korei i w europejskiej uczelni partnerskiej.

GIST jest jedną z wiodących koreańskich uczelni badawczych, która zajmuje 2 miejsce na świecie w rankingu QS World University Rankings pod względem cytowalności publikacji naukowych. Gwangju Institute of Science and Technology skupia osiem światowej klasy instytutów badawczych, w tym Nobel Research Institute, gdzie swoje badania kontynuuje czterech noblistów.

Uczestnicy spotkania w Politechnice Warszawskiej/fot. CWM PW

Głównym celem warsztatów jest wymiana doświadczeń naukowców z Korei oraz politechnik z Europy Centralnej oraz poszukiwanie obszarów współpracy naukowo-badawczej.

Tematyka tegorocznych warsztatów dotyczyła fotoniki, optyki oraz inżynierii materiałowej, w tym zastosowania materiałów termoelektrycznych. Poza wymianą doświadczeń oraz dyskusją na temat prowadzonych aktualnie badań naukowych, omówiono możliwości uzyskania finansowania wspólnych projektów badawczych ze źródeł krajowych. Ważnym elementem było postanowienie zawarcia umowy dotyczącej programu wymiany studentów i pracowników akademickich.

Poza przedstawicielami PW i GIST w warsztatach uczestniczyli naukowcy z Czech Technical University (Czechy), Uniwersytetu im  Babes-Bolyai (Rumunia) oraz Wojskowej Akademii Technicznej. Nasi goście zwiedzili również laboratoria badawcze na Wydziałach: Fizyki, Mechatroniki oraz Inżynierii Materiałowej.

Źródło: CWM PW

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

Witold Gombrowicz