Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Hong Kong University of Science and Technology i Politechnika Warszawska rozmawiają o współpracy

W dniu 12 maja br.  prof. Tony F. Chan, Prezydent Hong Kong University of Science and Technology złożył wizytę w Politechnice Warszawskiej. Spotkanie zakończyło seminarium dla studentów i pracowników naszej Uczelni.

Prof. Tony F. Chan

Hong Kong University of Science and Technology jest wiodącym uniwersytetem, zarówno w Hong Kongu, jak i w całej Azji. Wg rankingu QS 2013 była to najlepsza azjatycka uczelnia wyższa.

Wśród gości z HKUST znaleźli się:

• dr Eden Y Woon, Vice-President for Institutional Advancement,
  • prof. Charles Ng, Associate Vice-President for Research and Graduate Studies & Chair Professor of Civil and Environmental Engineering,
  • prof. Yang Wang, Head & Chair Professor of Mathematics, School of Science,
  • prof. Chi Ying Tsui, Associate Dean, School of Engineering,
  • prof. Cameron Campbell, Associate Dean, School of Humanities & Social Science,
  • Ms. Yvonne Lee, Head, International Affairs and Marketing,
  • Ms. Michelle Mak, Manager, International Affairs and Marketing.

Prof. Tony F. Chan podczas seminarium w Sali Senatu

Wizyta rozpoczęła się spotkaniem z prof. Janem Szmidtem, Rektorem Politechniki Warszawskiej, prof. Rajmundem Bacewiczem, Prorektorem ds. Nauki, z Dziekanami i Prodziekanami Wydziałów analogicznych do Wydziałów, które reprezentowali goście oraz z Martą Szajnowską-Ksit, Zastępcą Dyrektora Centrum Współpracy Międzynarodowej PW. W spotkaniu wziął udział również przedstawiciel Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marek Korowajczyk, Zastępca Dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej.

Na spotkaniu dyskutowano nad możliwymi obszarami współpracy, w szczególności dotyczącej wymiany studentów i kadry naukowej. Przewiduje się, że współpraca zostanie w najbliższym czasie sformalizowana.

Następnie odbyło się seminarium otwarte dla studentów i wszystkich pracowników PW, podczas którego prof. Tony F. Chan wygłosił wykład pt. HKUST, Rising China and Global Impact.

Źródło: CWM PW
Zdjęcia: BPW