Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Kolejna spółka spin off w Politechnice Warszawskiej

Kolejna spółka spin off w Politechnice Warszawskiej

W sierpniu br. dzięki inicjatywie zespołu doktorantów i pracowników BioGrupy z Wydziału Inżynierii Materiałowej oraz Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej została powołana spółka typu spin off pn. „MaterialsCare Sp. z o.o.” z udziałem Uczelni.

Spółka MaterialsCare bazuje na kadrach i doświadczeniu tzw. BioGrupy z Wydziału Inżynierii Materiałowej PW. Naukowcy z BioGrupy są pionierami i liderami w dziedzinie druku 3D rusztowań (skafoldów) co potwierdzają liczne nagrody oraz doniesienia prasowe i telewizyjne. Wspólnicy posiadają długoletnie doświadczenie w zakresie: biomateriałów, toksyczności materiałów, druku 3D, inżynierii tkankowej medycyny regeneracyjnej.

Główny profil działalności spółki MaterialsCare:

• Biodegradowalne oraz długookresowe implanty dla zwierząt i ludzi wytwarzane metodami druku 3D dla potrzeb inżynierii tkankowej/medycyny regeneracyjnej. Implanty mają służyć regeneracji tkanki kostnej oraz chrzęstnej, w przyszłości innych rodzajów tkanek. Implanty są wytwarzane z biodegradowalnych polimerów, ceramiki, metali i ich stopów oraz materiałów kompozytowych. Implanty mogą mieć charakter spersonalizowany – drukowane dla potrzeb konkretnego pacjenta (na podstawie np. obrazowania tomograficznego) oraz implantów zestandaryzowanych (leżących na półce).
  • Badania struktury i właściwości fizykochemicznych materiałów, ze szczególnym naciskiem na biomateriały dla potrzeb inżynierii tkankowej i medycyny regeneracyjnej.
  • Ekspertyzy z zakresu inżynierii materiałowej, ze szczególnym naciskiem na biomateriały.
  • Szkolenia z zakresu: drukowania 3D, biomateriałów, inżynierii tkankowej/medycyny regeneracyjnej.

Akt notarialny powołania MaterialsCare Sp. z o.o. został podpisany w dniu 18 sierpnia. Udziały w spółce objęli:

• Zespół Twórców - pracowników i doktorantów BioGrupy z Wydziału Inżynierii Materiałowej PW;
  • Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej reprezentujący w spółce Politechnikę Warszawską;
  • Spółka BTM Innovations Sp. z o.o. pełniąca rolę doradczą.

MaterialsCare jest reprezentowana przez dwuosobowy zarząd w składzie:
Barbara Ostrowska - Prezes, Michał Woźniak - Wiceprezes.

Podobne materiały:

Profesor Wojciech Święszkowski opowiada o zwycięskim bioimplancie
Bero już chodzi na czterech „łapach”
Nowa spółka spin off w Politechnice Warszawskiej

Źródło: IBS PW

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

Edward Stachura

Cze

Szare Domy Festiwal Otwarty 2019

Lip

Międzynarodowy Turniej Młodych Fizyków