Biuletyn PW / Współpraca uczelni / PW podpisała umowę w ramach realizacji założeń projektu poligonu doświadczalno-wdrożeniowego

31 stycznia 2019 r. Rektor PW prof. Jan Szmidt oraz Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski i Wicestarosta Waldemar Trochiumiuk podpisali w Przasnyszu akty notarialne sprzedaży prawa użytkowania wieczystego działek położonych na terenie Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie k. Przasnysza na rzecz Uczelni.

Objęte umową działki wśród których znajduje się m.in. m.in. lądowisko, umożliwią Politechnice Warszawskiej zrealizowanie projektu poligonu doświadczalno-wdrożeniowego. Na zakupionych terenach planowane jest wybudowanie profesjonalnego zaplecza laboratoryjno-warsztatowego, które otworzy perspektywy dla prowadzenia badań m.in. z dziedziny lekkiego lotnictwa oraz Bezzałogowych Statków Powietrznych (BSP).

W ramach projektu mają powstać m.in: laboratoria komputerowo-obliczeniowe, pomiarowe, BSP dla rolnictwa, BSP dla współdziałania obiektów, monitorowania obszaru oraz samolotów i napędów jak również warsztaty druku 3D i CNC oraz klejenia kompozytowego dla lotnictwa. Nowo powstała infrastruktura, jak również zaplecze techniczne umożliwią w przyszłości zacieśnienie współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami. Jednym z kluczowych celów projektu jest wsparcie m.in. lokalnego rolnictwa oraz leśnictwa poprzez wdrażanie nowych technologii z zakresu BSP oraz monitorowania obszarów. W przyszłości planowane jest zwiększenie aktywności lotniczej na terenie lądowiska poprzez prowadzenie kursów na pilotów oraz mechaników lotniczych.

Tekst i zdjęcia: Wydział MEiL PW

Im słabsze ciało,
tym silniej nami rządzi

Jean-Jacques Rousseau

Sty

Wystawa „Waldemar MAJOR Fydrych MALARSTWO”

14:00 - 10 Mar 18:00

Sty

Szkice i rysunki przebudowy Katedry Płockiej

00:00 - 28 Lut 00:00

Lut

Prace absolwenta PW na wystawie „MUST SEE”

19:00 - 24 Lut 21:00

Budżet Partycypacyjny PW - głosowanie

00:00 - 30 Mar 23:59

Lut

Hackathon Banku Pekao S.A.

17:00 - 24 Lut 18:00

Hackathon Geoinformacyjny na PW