Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Podpisanie umowy o współpracy z Airbus Defence & Space PZL Warszawa-Okęcie

Podpisanie umowy o współpracy z Airbus Defence & Space PZL Warszawa-Okęcie

Airbus Defence & Space PZL Warszawa-Okęcie podpisał umowę o współpracy z Wydziałem Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Założenia dokumentu przewidują m.in. utworzenie platformy badawczej i przygotowanie zaplecza edukacyjnego.

Dnia 28 maja 2014 r. Prezes firmy Airbus Defence & Space PZL Warszawa-Okęcie, Felipe Steinmetz oraz Dziekan Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej (MEiL) prof. Jerzy Banaszek podpisali umowę o współpracy. Celem projektu jest połączenie sił w dziedzinie nauki i badań oraz stworzenie platformy do rozwoju ludzi, programów badawczych, wiedzy praktycznej a także zaplecza badawczego i edukacyjnego. Tym samym ADS PZL Warszawa-Okęcie i MEiL postanowiły połączyć siły na rzecz rozwoju przemysłu lotniczego.

Airbus Defence & Space PZL Warszawa-Okęcie we współpracy z MEiL

Współpraca pomiędzy firmą a wydziałem Politechniki Warszawskiej obejmować będzie:

• prowadzenie wspólnych projektów, badań naukowych i prac badawczych,
  • edukację przyszłych inżynierów (praktyki studentów w ADS PZL Warszawa-Okęcie),
  • wsparcie dla studentów piszących prace dyplomowe,
  • organizowanie wspólnych konferencji i wydarzeń naukowych,
  • stypendia ufundowane przez ADS PZL Warszawa-Okęcie dla studentów MEiL i inne.

Obie strony mają nadzieję, że partnerska współpraca pozwoli podnieść efektywność oraz poziom wykorzystania zasobów naukowo-technicznych i personalnych.

Źródło: materiały prasowe Airbus Defence & Space PZL Warszawa-Okęcie

Szczęśliwy, komu pośród życia skwaru,

bukiet przyjaźni nie zwiędnie
u boku.