Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Porozumienie z uczelnią z Meksyku

Porozumienie z uczelnią z Meksyku

Politechnika Warszawska będzie współpracować z meksykańskim Uniwersytetem Politechnicznym w San Luis Potosi.

W dniu 22 października Politechnika Warszawska podpisała z meksykańską uczelnią Memorandum of Understanding (MoU), dotyczące wymiany studentów, kadry naukowej i akademickiej. Ponadto poruszono w nim możliwość prowadzenia wspólnych studiów na poziomie II i III stopnia.

Współpracą z Uniwersytetem Politechnicznym w San Luis Potosi zajmuje się Wydział Inżynierii Produkcji PW, który na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji prowadzi specjalność Global Protection Engineering and Management. Są to studia II stopnia prowadzone w języku angielskim.

Ze strony meksykańskiej uczelni MoU podpisał jej rektor, prof. Jose Antonio Loyola Alarcon. Podczas spotkania przedstawił on również ofertę edukacyjną Uniwersytetu Politechnicznego w San Luis Potosi. Meksykańską delegację przyjęli: prof. Rajmund Bacewicz, prorektor ds. Nauki, prof. Andrzej Kolasa, dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji oraz prof. Mariusz Bednarek z Wydział Inżynierii Produkcji.

Uniwersytet Politechniczny w San Luis Potosi został założony w 2001 roku. Oprócz tradycyjnego programu nauczania uczelnia umożliwia również zdobycie certyfikatów takich firm jak Microsoft, Cisco Systems, czy Sun Microsystems.

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

Edward Stachura