Biuletyn PW / Współpraca uczelni / SRI International w Politechnice Warszawskiej

SRI International w Politechnice Warszawskiej

W dniach 14-19 września 2014 r. na zaproszenie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju przebywała w Polsce delegacja SRI International. W ramach wizyty przedstawiciele Instytutu odwiedzili Politechnikę Warszawską.

SRI International jest jednym z najbardziej znanych na świecie ośrodków naukowych. Został założony w 1946 r. na Uniwersytecie Stanforda jako Stanford Research Institute. W 1977 r. stał się niezależną organizacją typu non-profit, oddzielając się od Uniwersytetu. Instytut prowadzi badania zarówno w dobrze znanych obszarach nauki i techniki, jak i podejmuje zagadnienia spoza głównego nurtu. Cechą wyróżniającą prowadzone przez SRI projekty jest ich interdyscyplinarność. W ciągu pół wieku istnienia Instytut uzyskał ok. 10 tys. patentów.

Przeprowadzone dnia 18 września rozmowy w Politechnice Warszawskiej dotyczyły projektu BIO-IMPLANT realizowanego na Wydziale Inżynierii Materiałowej PW przy udziale Centrum Onkologii, Politechniki Wrocławskiej i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Spotkanie odbyło się w obecności prof. Rajmunda Bacewicza, prorektora ds. Nauki PW oraz Pana Steva Ciesinskiego, Wiceprezezesa SRI International.

O projekcie

Projekt BIO-IMPLANT ma charakter interdyscyplinarny. Współpracują w nim zespoły mające doświadczenie oraz odpowiednią bazę badawczą w zakresie medycyny, biologii, inżynierii materiałowej, technik wytwarzania CAD/CAM oraz informatyki. Celem projektu jest opracowanie i przygotowanie do wdrożenia nowatorskich produktów inżynierii tkankowej (bioimplantów) wspomagających regenerację i odtworzenie rozległych ubytków tkanek kostnych, które powstają w wyniku usuwania nowotworu.  Efektem ma być opracowanie gotowej do wdrożenia w praktyce klinicznej metody leczenia onkologicznych ubytków kostnych w okolicy twarzoczaszki człowieka z zastosowaniem innowacyjnego, przygotowanego „na miarę” dla pacjenta produktu inżynierii tkankowej oraz komputerowych systemów wspomagania operacji (źródło: www.bio-implant.pl).

CYTAT TYGODNIA

"

 

 

Przyszłość należy do lwów,
które umieją się śmiać

 

 

Zaratustra

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW