Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Spotkanie z przedstawicielami uniwersytetów ze stanu Nevada (USA)

Spotkanie z przedstawicielami uniwersytetów ze stanu Nevada (USA)

Wizytę, w której uczestniczyli przedstawiciele Politechniki Warszawskiej oraz reprezentanci amerykańskich uczelni, zorganizowała Szkoła Główna Handlowa. Podczas spotkania omówiono m.in. potencjał dalszej współpracy w obszarze innowacji.

W dniu 30 lipca br. Łukasz Wojdyga, Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej, dr inż. Paweł Nowak, Prodziekan ds. Rozwoju Wydziału Inżynierii Lądowej oraz dr Robert Zajdler z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych, wzięli udział w spotkaniu przedstawicieli warszawskich uczelni z przedstawicielami uniwersytetów ze stanu Nevada.

Spotkanie, zorganizowane przez Szkołę Główną Handlową, było częścią wizyty misji gospodarczej stanu Nevada pod przewodnictwem Gubernatora Briana Sandovala. Celem wizyty było zapoznanie warszawskich uczelni z systemem edukacyjnym stanu Nevada oraz istniejącymi tam uczelniami stanowymi i prywatnymi. Podjęto rozmowy o możliwości nawiązania współpracy w zakresie badań i innowacji, a także wymian studentów i pracowników naukowych.

Źródło: CWM PW

Przyszłość należy do lwów,