Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Targi edukacyjne w Indiach z udziałem Politechniki Warszawskiej

Targi edukacyjne w Indiach z udziałem Politechniki Warszawskiej

W dniach od 26.09 do 04.10.2016 roku przedstawiciele Centrum Współpracy Międzynarodowej PW reprezentowali naszą Uczelnię na targach edukacyjnych European Higher Education Fare (EHEF) organizowanych w Delhi.

Od 2012 roku Politechnika Warszawska zyskuje w Indiach coraz większą popularność. Oferta Uczelni nie tylko odpowiada zapotrzebowaniu na tamtym rynku edukacyjnym, ale również jest atrakcyjna pod względem kosztów studiowania i życia w Polsce. Obecnie w Politechnice Warszawskiej studiuje ponad 400 studentów z tego regionu.

Jednym z głównych celów delegacji, na czele której stanął Łukasz Wojdyga - Dyrektor CWM PW, było reprezentowanie Politechniki Warszawskiej na targach European Higher Education Fare (EHEF). Wydarzenie umożliwia bowiem prezentację oferty uczelni z krajów Unii Europejskiej, w których internacjonalizacja studiów jest w trakcie intensywnego rozwoju.  Ze względu na kończący się budżet projektu była to jedna z ostatnich edycji imprezy.

Drugą, równie ważną kwestią, było wyjaśnienie procedur wizowych dla kandydatów i nawiązanie bezpośrednich relacji z dwoma Konsulatami RP - w Delhi oraz w Mumbaju. Delegacja miała okazję spotkać się z przedstawicielami obu placówek, co zaowocowało wypracowaniem planu systemu wymiany informacji pomiędzy biurem rekrutacji, a konsulem odpowiedzialnym za wydawanie wiz. Politechnika będzie wysyłała listy zaakceptowanych studentów, na podstawie których konsulaty wyznaczą terminy spotkań w sprawie wiz.

Ze względu na rozmiar Indii, Politechnika Warszawska, mimo rosnącej popularności, znana jest przede wszystkim w południowej części kraju. Wyjazd dał szansę zaprezentować Uczelnię i Polskę w regionie północnym. W trakcie targów reprezentacja PW miała również okazję rozmawiać z agencjami rekrutacyjnymi, zajmującymi się rynkiem edukacji. W najbliższym czasie CWM planuje wybrać swoich przedstawicieli w Indiach.

Źródło: CWM PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

 

Na szczęście słońce rozlewając światło nie pyta ludzi,
czy sobie go życzą, bo rozdzieliliby się na stronnictwa,
a niektóre z nich żądałyby,
ażeby zgasło

 

 

Aleksander Świętochowski

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW