Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Wiceminister chińskiej edukacji w Politechnice Warszawskiej

Wiceminister chińskiej edukacji w Politechnice Warszawskiej

10 czerwca 2015 r. Politechnikę Warszawską odwiedziła Lu Xin, Wiceminister Edukacji z Chin. Spotkanie z przedstawicielami naszej Uczelni dotyczyło m.in. studiów I i II stopnia w języku angielskim.

W skład delegacji weszli zarówno przedstawiciele Ministerstwa, jak i Ambasady Chin w Warszawie:

• Lu Xin, Vice-Minister Edukacji,
  • Xie Huanzhong, Director, Department of Development and Planning,
  • Wang Jiping, Deputy Director, Department of Vocational and Adult Education,
  • Yang Xiaochun, Director, Department of International Cooperation and Exchanges,
  • Gu Ran, Deputy Director, Department of General Office,
  • Huang Hui, Director, Department of Vocational and Adult Education,
  • Liu Wansheng, Director, Education Division, Embassy of P. R of China in Poland.

Delegację przyjął prof. Krzysztof Lewenstein, Prorektor ds. Studiów. Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej, Łukasz Wojdyga zaprezentował Politechnikę Warszawską oraz dotychczasowe aspekty współpracy naszej Uczelni z Chinami. Przedstawiciele Ministerstwa byli zaskoczeni dużą ilością programów oferowanych przez Politechnikę na studiach I i II stopnia w języku angielskim.

Podczas spotkania omówiono możliwości współpracy PW z uniwersytetami zawodowymi w Chinach. Członkowie delegacji byli również zainteresowani Uniwersytetem Trzeciego Wieku PW, którego kierownik dr inż. Bohdan Utrysko, przedstawił ideę oraz zasady działania.

Następnie członkowie delegacji udali się na kolejne spotkanie, które odbyło się na Wydziale Inżynierii Materiałowej PW.

Podobne materiały:

Wizyta Nanjing University of Aeronautics and Astronautics
Hong Kong University of Science and Technology i Politechnika Warszawska rozmawiają o współpracy
Promocja Politechniki Warszawskiej w Chinach
Wizyta delegacji z Chin
Współpraca Politechniki Warszawskiej z Chinami

Źródło: CWM PW

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

Edward Stachura