Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Wiceprezydent KAIST odwiedza PW

Wiceprezydent KAIST odwiedza PW

W dniu 15 września br. Politechnikę Warszawską odwiedził prof. Sung-Hyon Myaeng, Wiceprezydent ds. Współpracy Międzynarodowej  Korea Advanced Institute of Science and Technology (KAIST).

Podczas spotkania z prof. Rajmundem Bacewiczem, Prorektorem ds. Nauki omówiono potencjalne dziedziny współpracy, ze szczególnym uwzględie uczelnie rozpoczną współpracę od podpisania umowy dotyczącej wymiany studentów i doktorantów. Kolejnym etapem będzie wymiana pracowników naukowych oraz udział we wspólnych projektach badawczych finansowanych ze źródeł europejskich i przemysłu koreańskiego współpracującego ściśle z KAIST.

Podczas wizyty w Politechnice Warszawskiej prof. Myaeng odwiedził Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych oraz Wydział Inżynierii Produkcji, a także zapoznał się z badaniami naukowymi w zakresie inżynierii biomedycznej i fotoniki prowadzonymi na Wydziale Mechatroniki. 

KAIST - założony w 1971 r. - jest wiodącym uniwersytetem technicznym w Korei Południowej, oferującym kształcenie głównie na poziomie studiów magisterskich i doktoranckich. Od wielu lat zajmuje najwyższe pozycje w rankingach narodowych oraz  międzynarodowych. W rankingu The Times Higher Eduaction plasuje się na 68. pozycji na świecie, a w rankingu QS - na 63. pozycji. Do najważniejszych obszarów działalności naukowo-badawczej i edukacyjnej KAIST należą: nauki biologiczne, inżynieria medyczna i materiałowa, budownictwo i inżynieria środowiska oraz mechanika i informatyka. KAIST dysponuje 109 laboratoriami badawczymi, wśród których rangę koreańskich narodowych laboratoriów posiadają m.in.: NanoFab Centre, Humanoid Robot Research Centre, Satelite Technology Research centre oraz Metabolic & Biomolecular Engineering National Research Laboratory. 

Źródło: CWM PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

 

 

Edward Stachura

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW