Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Wizyta Nanjing University of Aeronautics and Astronautics

Wizyta Nanjing University of Aeronautics and Astronautics

W dniu 11 czerwca 2015 r. Politechnikę Warszawską odwiedzili przedstawiciele Nanjing University of Aeronautics and Astronautics z Chin, którzy rozmawiali o międzyuczelnianej współpracy.

Chińską uczelnię reprezentowali:

• Prof. Jiang Ju, Dean of Graduate School, Prof. of Control System,
  • Prof. Yang Minda, Associate Prof. of Mechanical Engineering,
  • Prof. Li Yao, Associate Prof. of Computer Science,
  • Prof. Jin Quanyuan, Prof. of English Language Teaching, Director of International Office,
  • Mr. Xie Keming, Director of Dongfang Education Office, China Scholarship Council.

NUAA to znana chińska uczelnia, która zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych uczelni w swoim regionie – prowincji Jiangsu. Specjalizuje się w kształceniu studentów na kierunku Aerospace Engineering i oferuje pełne studia I stopnia w języku angielskim na kierunkach: Aeronautical Engineering, Mechanical Engineering, Electrical and Electronics Technology oraz Software Engineering. NUAA co roku oferuje szkoły letnie oraz stypendia na studiach II i III stopnia dla studentów z zagranicy.

Na zdjęciu w środku: prof. Mirosław Rodzewicz MEiL PW, prof. Teresa Zielińska, Prodziekan ds. Ogólnych MEiL PW/fot. CWM

W 2014 roku PW i NUAA zawarły porozumienie o współpracy dotyczące wspólnego kształcenia studentów, kadry akademickiej oraz wymiany studentów. W planach są wspólne studia prowadzone na poziomie I stopnia z możliwością uzyskania dwóch dyplomów: PW i NUAA na kierunkach Electrical and Computer Engineering oraz Aerospace Engineering.

Delegacja została przyjęta przez Centrum Współpracy Międzynarodowej i Wydziały: Elektroniki i Technik Informacyjnych oraz Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa.

Podobne materiały:

Wiceminister chińskiej edukacji w Politechnice Warszawskiej
Hong Kong University of Science and Technology i Politechnika Warszawska rozmawiają o współpracy
Promocja Politechniki Warszawskiej w Chinach
Wizyta delegacji z Chin
Współpraca Politechniki Warszawskiej z Chinami

Źródło: CWM PW

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

Edward Stachura