Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Wizyta North China Electric Power University w Politechnice Warszawskiej

Wizyta North China Electric Power University w Politechnice Warszawskiej

14 października 2016 r. delegacja North China Electric Power University (NCEPU), pod przewodnictwem prezydenta uniwersytetu prof. Liu Jizhen złożyła wizytę w Politechnice Warszawskiej, by omówić m.in. przygotowanie wspólnego programu studiów.

NCEPU jest jednym z wiodących uniwersytetów chińskich, specjalizującym się w obszarach energetyki, odnawialnych źródłach energii oraz automatyki. Uczelnia posiada dwa kampusy zlokalizowane w Pekinie oraz  Baoding. Jest także członkiem rządowego programu „Projekt 211” - skupiającego 106 chińskich uniwersytetów badawczych kluczowych dla rozwoju gospodarki CHRL. Potencjał naukowo-badawczy oraz pozycja NCEPU sprawia, że jest to pożądany partner dla Politechniki Warszawskiej.

Prof. Krzysztof Lewenstein, Prorektor ds. Studiów PW z przedstawicielami Politechniki Warszawskiej
i delegatami z North China Electric Power University/fot. CWM PW

Delegacja NCEPU, przyjęta przez prof. Krzysztofa Lewensteina, Prorektora ds. Studiów PW, zwiedziła dwa wydziały naszej Uczelni - Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa oraz Wydział Elektryczny. Szczegółowo omówiono istniejące obszary wspólnego zainteresowania w zakresie współpracy naukowo-badawczej, edukacyjnej i organizacyjnej.

Wstępne ustalenia dotyczą podpisania listu intencyjnego dotyczącego rozpoczęcia wymian studenckich jak również rozpoczęcia prac nad przygotowaniem wspólnych programów studiów w zakresie energetyki, elektrotechniki oraz automatyki i robotyki. Tematem rozmów były również możliwości pozyskania finansowania wspólnych projektów naukowo-badawczych.

Źródło: CWM PW

Kiedy nie wiesz