Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Wizyta Rektora Narodowego Uniwersytetu Technicznego w Charkowie

Wizyta Rektora Narodowego Uniwersytetu Technicznego w Charkowie

Wizyta Rektora prof. Yevgena I. Sokola była związana rozpoczęciem współpracy naukowej i dydaktycznej pomiędzy Politechniką Warszawską i Narodowym Uniwersytetem Technicznym w Charkowie „Charkowskim Politechnicznym Instytutem”.

W dniu 29 maja 2018 r. Politechnika Warszawska gościła delegację z Narodowego Uniwersytetu Technicznego w Charkowie „Charkowskiego Politechnicznego Instytutu” (NTU „ChPI”). W trakcie spotkania u Rektora Politechniki Warszawskiej prof. Jana Szmidta podpisana została umowa inicjująca współpracę pomiędzy Politechniką Warszawską i Narodowym Uniwersytetem Technicznym w Charkowie „Charkowskim Politechnicznym Instytutem”.

Prof. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Nauki Politechniki Warszawskiej i prof. Yevgen I. Sokol, Rektor Narodowego Uniwersytetu Technicznego w Charkowie "Charkowskiego Politechnicznego Instytutu"/fot. Biuletyn PW

Podpisano również umowę o prowadzenie wspólnych studiów drugiego stopnia w języku angielskim w ramach kierunku Mechanika i Budowa Maszyn (MiBM), w formule podwójnego dyplomowania przez Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej i Narodowy Uniwersytet Techniczny w Charkowie „Charkowski Politechniczny Instytut”. Uruchomienie wspólnych studiów jest związane z realizacją na Politechnice Warszawskiej programu NERW, którego celem jest rozwijanie współpracy w zakresie edukacji oraz wymiany akademickiej.

Wizyta delegacji Narodowego Uniwersytetu Technicznego w Charkowie "Charkowskiego Politechnicznego Instytutu" w Politechnice Warszawskiej/fot. Biuletyn PW

Po części oficjalnej w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej zorganizowano spotkanie na Wydziale SiMR PW z władzami Wydziału, na którym omówiono dalsze kierunki współpracy oraz potwierdzono termin uruchomienia wspólnych studiów II stopnia na kierunku MiBM, począwszy od semestru zimowego roku akademickiego 2018/19.

Źródło: SiMR PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Milczenie - przyjaciel, który nigdy nie zdradza

Konfucjusz

"

3
Wrz

Warsaw Spacetime Conference

00:00 - 4 Wrz 00:00

16
Paź

Nadzwyczajny Zjazd Fizyków Polskich

00:00 - 18 Paź 00:00

20
Paź

Inżynieria Ruchu Lotniczego 2020

10:00 - 21 Paź 13:00

23
Paź

Forum Inżynierów Przyszłości

00:00 - 25 Paź 00:00

29
Paź

Targi CSR

09:00 - 17:00

2
Lip

Forum Budowlane 2021

00:00 - 3 Lip 00:00

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW

Logo Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego