Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Wizyta delegacji z Brunei Darussalam

Wizyta delegacji z Brunei Darussalam

W dniu 9 września br. Politechnikę Warszawską odwiedziła delegacja Brunei Economic Development Board - rządowej agencji z Brunei zajmującej się promocją inwestycji i współpracy gospodarczej z przedsiębiorcami.

W skład delegacji weszli także przedstawiciele firmy Soartech Systems - innowacyjnego przedsiębiorstwa inżynierskiego oraz Uniwersytetu Brunei. Firma Soartech Systems, współpracująca z Instytutem Technologii Materiałów Elektronicznych, zainteresowana jest udziałem w pracach badawczych w zakresie rozwoju i produkcji grafenu oraz innych nanomateriałów 2D. 

Wizyta delegacji z Brunei Darussalam/fot. BPI PW

Szczególne zainteresowanie gości wzbudziła aktywność powołanej na Politechnice Warszawskiej Platformy Aplikacji Grafenowych, jak również działalność  konsorcjum CEZAMAT i potencjalne możliwości współpracy w zakresie prowadzenia badań naukowych w laboratoriach CEZAMAT-u. Przedstawiciele Uniwersytetu Brunei wyrazili chęć współpracy dwustronnej z Politechniką Warszawską między innymi w zakresie wymiany studentów i kadry akademickiej. Po spotkaniu z udziałem Prorektora ds. Nauki prof. Rajmunda Bacewicza delegacja odwiedziła laboratoria na Wydziale Fizyki.

Brunei Darussalam, znajdujące się w północnej części wyspy Borneo (Azja Południowo - Wschodnia), jest jednym z najbogatszych krajów świata, o wysokim poziomie życia i stabilnej sytuacji politycznej i gospodarczej. Kraj posiadający ogromne złoża ropy naftowej i gazu ziemnego postawił na rozwój dynamicznej i zrównoważonej gospodarki opartej o innowacyjne technologie oraz wysoki poziom edukacji. 

Podobny materiał:
Grafen płatkowy specjalnością nowo powstającego laboratorium Politechniki Warszawskiej

Źródło: CWM PW
Zdjęcia: BPI PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

 

 

Edward Stachura

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW