Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Wizyta przedstawiciela Hochschule Koblenz na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej

Wizyta przedstawiciela Hochschule Koblenz na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej

Dnia 9 listopada 2016 r. prof. Axel Schlich z Hochschule Koblenz odwiedził Wydział Zarządzania PW, by wygłosić dwa gościnne wykłady i omówić nowe obszary w zakresie internacjonalizacji uczelni.

Prof. Axel Schlich jest wieloletnim pracownikiem uniwersytetu nauk stosowanych - uczelni wyższej charakterystycznej dla krajów niemieckojęzycznych. W swojej pracy naukowo-dydaktycznej skupia się przede wszystkim na marketingu w przemyśle i organizacjach technologicznych. Tematyka wykładów, które gość z Niemiec wygłosił na Wydziale Zarządzania PW, kształcącym inżynierów organizatorów, wpisała się tym samym w obszar zainteresowań zarówno studentów, jak i pracowników naukowych. Zajęcia zostały poprowadzone wspólnie z dr. Markiem Seretnym i mgr Karoliną Kitzman.

Od lewej: Prof. Axel Schlich z Hochschule Koblenz oraz dr inż. Grzegorz Kunikowski, Prodziekan ds. Studenckich i Ogólnych WZ PW/fot. Łukasz Pojezierski, WZ PW

Dr inż. Grzegorz Kunikowski, Prodziekan ds. Ogólnych i Studenckich Wydziału Zarządzania, omówił z prof. Schlichem - pełniącym funkcję koordynatora współpracy międzynarodowej uczelni w Koblencji - koncepcje internacjonalizacji uczelni partnerskich oraz kwestie dalszego rozwoju dotychczasowej, wieloletniej współpracy w ramach programu Erasmus. Podczas prezentacji przygotowanej przez Łukasza Pojezierskiego podkreślono te obszary, w których zacieśnione zostanie partnerstwo pomiędzy Politechniką Warszawską a Hochschule Koblenz - zwłaszcza w kwestii mobilności pracowników.

Źródło: WZ PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

 

Na szczęście słońce rozlewając światło nie pyta ludzi,
czy sobie go życzą, bo rozdzieliliby się na stronnictwa,
a niektóre z nich żądałyby,
ażeby zgasło

 

 

Aleksander Świętochowski

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW