Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Wizyta rektorów z białoruskich uczelni

Wizyta rektorów z białoruskich uczelni

Politechnika Warszawska gościła delegację rektorów białoruskich uczelni wyższych. Wizyta odbyła się w ramach programu wizyt studyjnych, organizowanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

W skład delegacji wchodzili rektorzy lub prorektorzy następujących uczelni: Politechniki w Witebsku, Uniwersytetu Informatyki i Radioelektroniki w Mińsku, Politechniki w Mińsku, Politechniki w Homlu, Uniwersytetu Lingwistycznego w Mińsku.

Politechnikę Warszawską reprezentowali podczas spotkania: prof. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Nauki, dr Zdzisław Mączeński, Pełnomocnik Rektora ds. Rekrutacji na Studia, Łukasz Wojdyga, Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej oraz Anna Makiej, Specjalista ds. Współpracy Międzynarodowej.

Podczas spotkania, które odbyło się 3 grudnia omówiono możliwość podjęcia współpracy dwustronnej w dziedzinie nauki i edukacji pomiędzy PW a białoruskimi uczelniami. Duże zainteresowanie wśród gości wzbudziły europejskie programy Erasmus+ i Horizon 2020. Przedstawiciele białoruskich uczelni dopytywali również o koordynowany przez Politechnikę Warszawską projekt edukacyjny Erasmus Mundus pod nazwą ACTIVE (więcej na jego temat pisaliśmy TUTAJ).

Galerię zdjęć z tego wydarzenia można zobaczyć TUTAJ.

Tradycja nie jest ucieczką w przeszłość, nigdy nie była ucieczką.
Przede wszystkim jest to bardzo ciężkie zdobywanie

Zbigniew Herbert

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa