Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Wizyta rektorów z białoruskich uczelni

Wizyta rektorów z białoruskich uczelni

Politechnika Warszawska gościła delegację rektorów białoruskich uczelni wyższych. Wizyta odbyła się w ramach programu wizyt studyjnych, organizowanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. 

W skład delegacji wchodzili rektorzy lub prorektorzy następujących uczelni: Politechniki w Witebsku, Uniwersytetu Informatyki i Radioelektroniki w Mińsku, Politechniki w Mińsku, Politechniki w Homlu, Uniwersytetu Lingwistycznego w Mińsku.

Politechnikę Warszawską reprezentowali podczas spotkania: prof. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Nauki, dr Zdzisław Mączeński, Pełnomocnik Rektora ds. Rekrutacji na Studia, Łukasz Wojdyga, Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej oraz Anna Makiej, Specjalista ds. Współpracy Międzynarodowej.

Podczas spotkania, które odbyło się 3 grudnia omówiono możliwość podjęcia współpracy dwustronnej w dziedzinie nauki i edukacji pomiędzy PW a białoruskimi uczelniami. Duże zainteresowanie wśród gości wzbudziły europejskie programy Erasmus+ i Horizon 2020. Przedstawiciele białoruskich uczelni dopytywali również o koordynowany przez Politechnikę Warszawską projekt edukacyjny Erasmus Mundus pod nazwą ACTIVE (więcej na jego temat pisaliśmy TUTAJ).

Galerię zdjęć z tego wydarzenia można zobaczyć TUTAJ.

CYTAT TYGODNIA

"

 

Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił!…

 

 

Adam Mickiewicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW