Konferencja DEMIST’17

Niemal dwieście pięćdziesiąt osób wzięło udział w ogólnopolskiej konferencji naukowej DEMIST’17 - Digital Economy - Marketing, Innovation, Society & Technology - która odbyła się 24 listopada br. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW.

Organizatorem konferencji był Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej (WZ PW) we współpracy z Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW (CZIiTT). Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele nauki z 15 ośrodków naukowych, administracji oraz biznesu.

Konferencję otworzył Dziekan WZ PW dr hab. inż. Janusz Zawiła-Niedźwiecki, prof. PW. Otwierający wykład ekspercki wygłosił Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Marcin Cichy. Wykłady eksperckie wygłosili także inni zaproszeni goście - dr Maciej Kawecki (Ministerstwo Cyfryzacji), Łukasz Zegarek (Kancelaria Lex-Artist), Michał Jaworski (Microsoft), Karol Mazurek (Accenture), Marcin Kordowski i Maciej Marchewa (eksperci e-marketingu) oraz Karol Matczak (mBank).

Dziekan Wydziału Zarządzania PW dr hab. inż. Janusz Zawiła-Niedźwiedzki, prof. PW/fot. Ewelina Korzeniowska

Odbyły się także dwa panele dyskusyjne. Pierwszy, poprowadzony przez dra inż. Marcina Kotarbę (WZ PW) dotyczył problematyki określanej mianem FinTech 2.0, czyli kierunków rozwoju cyfrowych modeli biznesowych w branży finansowej. Uczestnikami panelu byli: Bartosz Berestecki (PayU), Artur Kozłowski (EY), Maciej Meder (ZEB Polska). Drugi panel, poprowadzony przez Marcina Kordowskiego, koncentrował się na tematyce e-marketingu, w szczególności wykorzystaniu mechanizmów sztucznej inteligencji. Gośćmi byli: Anna Kreiser (Digitalkod Consulting), Łukasz Kapuśniak (Cloud Technologies), Maciej Marchewa i dr hab. Grzegorz Mazurek, prof. Akademii Leona Koźmińskiego.

Ostatnia część obrad, poprowadzona przez Prodziekan ds. Nauki i Rozwoju WZ PW dr hab. inż. Annę Kosieradzką, prof. PW, poświęcona była prezentacji wybranych prac naukowych. Poruszano w nich takie zagadnienia jak: aspekty społeczne cyfryzacji, zachowania e-klientów, e-finanse czy cognitive comupting. Intensywny dzień w gościnnych murach CZIiTT zwieńczyło wręczenie nagród wyróżniającym się studentom Tygodnia Biznesu i Nauki WZ PW, który poprzedzał konferencję.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Marcin Cichy/fot. Ewelina Korzeniowska

Rosnące z roku na rok zainteresowanie konferencją oraz jej dobre przyjęcie przez uczestników nie pozostawiają organizatorom innego wyboru niż rozpoczęcie prac nad projektem DEMIST’18, a wszelkie informacje odnośnie kolejnej edycji (oraz materiały podsumowujące z minionej) będą już wkrótce dostępne na stronie internetowej www.DEMIST.eu.

Konferencja DEMIST’17 objęta była patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji i Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Patronami konferencji byli: Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń, Internet Corporation for Assigned Names and Numbers, Naukowe Towarzystwo Informatyki Ekonomicznej, Polish Chapter IEEE Computer Society oraz Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierowania. Sponsorami konferencji byli: Deutsche Bank Polska i Grafinet Sp. z o.o. Partnerzy konferencji to: ChallengeRocket.com i Internet Academy Poland. Za organizację konferencji odpowiadał zespół w składzie: dr inż. Artur Gąsiorkiewicz (współprzewodniczący), dr inż. Kamil Sitarski (współprzewodniczący), dr inż. Marcin Kotarba i lic. Łukasz Pojezierski, przy wsparciu społeczności WZ PW.

Film z konferencji

Źródło: WZ PW