Święto Wydziału Architektury

Zdjęcie przedstawia podrzucone czapki absolwentów

FOCUS/Kamil Klimański

W sobotę, 21 maja niemal setka studentów Wydziału Architektury PW świętowała zakończenie studiów. W uroczystości towarzyszyła im kadra akademicka oraz najbliżsi.

Z rąk dziekana wydziału dyplomy odebrali absolwenci studiów inżynierskich i magisterskich. Po uroczystym Gaudeamus nastąpił długo wyczekiwany moment podrzucenia nakryć głowy i pamiątkowych zdjęć na dziedzińcu wydziału.

Studenci, absolwenci i nauczyciele akademicy kilku generacji spotkali się później na dyskusji wokół publikacji „/100. Dyplomy na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej”. Zorganizowano wystawę najciekawszych prac dyplomowych i i ogłoszenie najlepszych z nich - nagrodzonych lub nominowanych do różnych konkursów środowiskowych. Otwarto także galerię obrazów, namalowanych przez pracowników i przyjaciół wydziału, które będą wystawione na aukcję na rzecz pomocy dla Ukrainy.

Wieczorem na dziedzińcu zabrzmiała muzyka. Zaplanowany piknik i koncert był wyjątkowym zakończeniem zorganizowanego po raz pierwszy Święta Wydziału PW.