Open House Mark Andy Europe dla studentów Papiernictwa i Poligrafii PW

W centrum demonstracyjnym Mark Andy Europe w Warszawie odbyły się warsztaty skierowane do studentów drugiego i trzeciego roku Zakładu Technologii Poligraficznych Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej.

Centrum pokazowe mieszczące się w Warszawie jest największą tego typu placówką firmy w Europie i to właśnie tu, nasi studenci mogli zapoznać się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami w drukowaniu wąskowstęgowym. W ramach warsztatów odbyła się prezentacja możliwości trzech maszyn Mark Andy zainstalowanych w warszawskim centrum pokazowym, tzn.: fleksograficznej P7 Performance Series oraz dwóch maszyn hybrydowych - Digital One i Digital Series.

Dzięki uprzejmości firmy Mark Andy podczas szkolenia wydrukowano etykiety reklamowe przygotowane na obchody 50-lecia kształcenia inżynierów poligrafów w Politechnice Warszawskiej, które odbędą się w październiku bieżącego roku. Przygotowano także etykiety reklamowe dwóch międzynarodowych konferencji poligraficznych, tzn. Iarigai Conference oraz International Circle Conference, które odbędą się w tym roku w Warszawie w Zakładzie Technologii Poligraficznych PW, ze względu na obchodzony przez ZTP jubileusz. Studenci mieli możliwość wydrukowania również swoich własnych projektów etykiet. Spotkanie odbyło się 27 kwietnia 2018 roku.

Są to już kolejne warsztaty organizowane przez firmę Mark Andy dla studentów kierunku Papiernictwo i Poligrafia. Imprezę wsparli partnerzy technologiczni Mark Andy: firmy DuPont, Flint Group, Flexmar, PC Print (polskie przedstawicielstwo firmy Kurz).

Firma Mark Andy jest otwarta na współpracę oraz pomoc uczelniom kształcącym poligrafów, w związku z czym, jak zapowiadają przedstawiciele firmy, tego typu inicjatywy będą kontynuowane, aby studenci mieli stały kontakt z dynamicznie rozwijającą się techniką fleksograficzną.

Źródło: WIP PW, Marta Gajadhur
Zdjęcia: Mark Andy