Biuletyn PW / Konferencje i sympozja / Kongres o elektromobilności - doświadczenia, rzeczywistość, finansowanie

Kongres o elektromobilności - doświadczenia, rzeczywistość, finansowanie

Przedstawiciele władz Uczelni, miasta Warszawy, a także środowisk rządowych i biznesu spotkali się podczas III Kongresu producentów pojazdów elektrycznych i infrastruktury energetycznej do ich ładowania, który odbył się 21 marca 2019 r. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW.

Kongres otworzyli prof. Stanisław Wincenciak - Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Warszawskiej i Robert Soszyński, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

O elektromobilnej rzeczywistości rozmawiali prof. Lech Grzesiak, Dziekan Wydziału Elektrycznego PW oraz Robert Grudziński z Fundacji Nasza Energia, który był również moderatorem spotkania.

Prelegenci poruszali tematy  związane m.in. z miastami przyszłości, transportem publicznym, finansowaniem rozwoju elektromobilności.

O tym, czy zbudujemy polskie ogniwo do baterii pojazdu elektrycznego, a może ogniwo do domowego magazynu energii mówił prof. Władysław Wieczorek, Dziekan Wydziału Chemicznego PW, nawiązując do Polskiego Konsorcjum Elektrochemicznego Magazynowania Energii PolStorEn, którego Politechnika Warszawska jest liderem.

Kongres został zorganizowany przez Miasto Stołeczne Warszawa, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej i Fundację Nasza Energia. Odbył się w ramach VI Warszawskich Dni Energii 2019.

Zdjęcia: Biuletyn PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił!…

 

 

Adam Mickiewicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW