Biuletyn PW / Nauka i Dydaktyka / Dydaktyka / Inauguracja Akademii Matematyki w Politechnice Warszawskiej

Inauguracja Akademii Matematyki w Politechnice Warszawskiej

W sobotę 6 października 2018 Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zainaugurował MiNI Akademię Matematyki. Wykład „W krainie średnich” poprowadziła dr Agnieszka Zimnicka.

Podczas wykładu pokazane zostały zależności zachodzące między różnymi średnimi oraz ich zastosowania w różnych zastosowaniach optymalizacyjnych oraz do dowodzenia nierówności. W drugiej części spotkania zorganizowano zajęcia warsztatowe, podczas których ich uczestnicy mieli możliwość samodzielnie zmierzyć się za zadaniami związanymi z tematyką omawianą na wykładzie.

MiNI Akademia Matematyki jest pomyślana jako cykl zajęć dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem jest popularyzacja matematyki, pokazanie jej piękna oraz zachęcenie do studiowania na kierunkach ścisłych i technicznych. Każde zajęcia  składają się z dwóch części: wykładu oraz warsztatów, podczas których uczniowie mają możliwość zetknąć się bezpośrednio z problemami, zadaniami i łamigłówkami związanymi z tematyką wykładu. Projekt współfinansowany jest przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy a zajęcia przygotowują i prowadzą pracownicy, doktoranci i studenci Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych.

W bieżącym roku kalendarzowym zaplanowano następujące spotkania:

• 27 października 2018 wykład „Co otrzymamy z przecięcia stożka oraz płaszczyzny” wygłosi mgr Michał Zwierzyński,
  • 17 listopada 2018 wykład „Oswojenie przypadku” poprowadzi prof. dr hab. Przemysław Grzegorzewski,
  • 8 grudnia 2018 wykład „I tak w kółko” poprowadzi mgr Anna Zalewska.

Więcej informacji oraz materiały z poprzednich zajęć można znaleźć na stronie MiNI Akademii Matematyki: http://www.akademia.mini.pw.edu.pl/

Zdjęcie: Biuletyn PW

Nie zagłębiaj się w przeszłości, nie śnij o przyszłości, skoncentruj swój umysł
na obecnej chwili.