Aukcja architektów na rzecz Ukrainy

Zdjęcie przedstawia wystawione prace

Aukcja architektów na rzecz Ukrainy będzie trwała do 29 czerwca 2022 r.

Zapraszamy społeczność uczelni do udziału w aukcji dobroczynnej, podczas której można zalicytować i kupić dzieła plastyczne wybitnych warszawskich architektów. Wszystko na rzecz odbudowy domów w zniszczonych wioskach w obwodzie kijowskim na Ukrainie. Prace można licytować do 29 czerwca 2022 r.

Całkowity dochód z aukcji wesprze Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie w Ukrainie, które podjęło się dzieła odbudowy domów w zniszczonych wioskach w obwodzie kijowskim. Środki zebrane podczas aukcji przeznaczone zostaną na zakup pokryć dachowych, artykułów remontowo-budowlanych, narzędzi, wyposażenie domów oraz sprzętu do kontenerów mieszkalnych. Tym samym wsparte zostaną osoby starsze, samotne oraz rodziny wielodzietne, które straciły dach nad głową.

Wobec destrukcji niesionej przez wojnę, środowisko warszawskich architektów chce pomóc osobom najbardziej pokrzywdzonym, których wojna pozbawiła dachu nad głową. Sama Aukcja zaś dedykowana jest wszystkim osobom interesującym się klasycznym rysunkiem, malarstwem, grafiką i fotografią o tematyce architektonicznej - podkreśla prof. Mirosław Orzechowski, Prodziekan oraz kierownik Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, którego prace również wystawione będą na sprzedaż.

Inicjatorami aukcji jest profesor Konrad Kucza-Kuczyński oraz dr Aleksander Chylak. Uroczyste otwarcie odbędzie się w gmachu Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej w Audytorium im. Stanisława Noakowskiegom w sali 103. Sama aukcja będzie mieć formę zdalną, a dostęp możliwy będzie za pośrednictwem linku: https://art73.gallery/pages/aukcje

Prace będzie można licytować do 29 czerwca 2022 r.

Organizatorami wydarzenia jest Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, Fundacja Charytatywni oraz Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie w Ukrainie. Wydział Architektury PW już zbiera kolejne prace, planując najbliższą edycję w październiku br.