Biuletyn PW / Odpowiedzialna uczelnia / Z życia społeczności PW

Z życia społeczności PW

Politechnika Warszawska kształci postawy, wspiera społeczność. Odpowiedzialność i szanse w PW

Politechnika Warszawska w kadencji 2012-2016 szeroko podejmowała kwestie odpowiedzialności społecznej. Beneficjentami działań Uczelni byli zarówno studenci, jak i kadra naukowa, pracownicy oraz środowisko zewnętrzne.

Spektakl „Mały Książę” dla dzieci pracowników PW

Dział Socjalny Politechniki Warszawskiej zaprasza dzieci pracowników Uczelni na noworoczną imprezę, w ramach której zostanie zaprezentowany spektakl „Mały Książę”.

Roczne podsumowanie projektu Odkryj tajemnice Politechniki Warszawskiej

Projekt Odkryj tajemnice PW został zainaugurowany w styczniu 2015 roku. Głównym założeniem projektu było rozpowszechnianie informacji o Uczelni zróżnicowanym wiekowo grupom odbiorców, zapoznanie z jej historią, poszerzenie wiedzy oraz zainteresowanie techniką.

Licytacja unikatowych bombek władz Politechniki Warszawskiej

Zapraszamy do udziału w aukcji charytatywnej bombek choinkowych ozdobionych przez JM Rektora oraz Prorektorów Politechniki Warszawskiej.

Kartki z kalendarza 35-lecia NSZZ „Solidarność” PW

W sierpniu 1980 roku, stoczniowcy Gdańska i Szczecina otworzyli szeroko okna skorupy socjalizmu w Polsce.  NSZZ „Solidarność” w Politechnice Warszawskiej pamięta i przekazuje dalej.

Bilety do Teatru Roma

NSZZ „Solidarność” przygotowała dla pracowników i emerytów Politechniki Warszawskiej pulę biletów na styczeń 2016 do Teatru Roma Nova Scena.

„Stypendia pod choinkę” - Kiermasz Świąteczny Politechniki Warszawskiej

W dniach 4-5 grudnia 2015 r. Politechnika Warszawska wzięła udział w Kiermaszu Świątecznym przed Gmachem Głównym PW. Pozyskane ze sprzedaży środki zostaną przekazane na świąteczne stypendia dla studentów.

Szlachetna Paczka na PW

Już po raz drugi Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej organizuje akcję Szlachetna Paczka na PW. W tym roku studenci pomogą trzem rodzinom. Najbardziej potrzebne są: żywność długoterminowa, środki chemiczne, środki higieny osobistej, pomoce szkolne, ubrania i buty.

35 lat NSZZ „Solidarność” PW

Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w Politechnice Warszawskiej wzięła udział w uroczystych obchodach XXXV rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” w naszej Uczelni.

Kurs Polskiego Języka Migowego dla pracowników PW

Politechnika Warszawska uruchamia kurs Polskiego Języka Migowego na poziomie A1 (początkujący) dla pracowników Politechniki Warszawskiej. Osoby zainteresowane proszone są o przesyłanie wypełnionych zgłoszeń do dnia 30 października 2015 r.

Projekt „Odkryj tajemnice PW”

Politechnika Warszawska w roku akademickim 2015/2016 realizuje nowy projekt zatytułowany „Odkryj tajemnice PW”. Koordynatorem akcji jest Biuro ds. Promocji i Informacji. Na projekt składają się wizyty dzieci i młodzieży w PW oraz wyjazdy do szkół.

Pozdrowienia z turnusu rehabilitacyjnego od TPD

Politechnika Warszawska od kilku lat wspiera turnusy rehabilitacyjne organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Podopieczni Uczelni również o nas pamiętają i przesyłają wakacyjne pozdrowienia. Dziękujemy!

Uniwersytet Dzieci zakończył rok akademicki 2014/2015 w Politechnice Warszawskiej

Uniwersytet Dzieci rozwija zdolność uczenia się przez całe życie i kształtuje umiejętność krytycznego myślenia. Wspiera go Politechnika Warszawska.

Relacja z III Wyprawy Młodych Odkrywców

Młodzi Odkrywcy już po raz trzeci odwiedzili Politechnikę Warszawską, gdzie spotkali się m.in. z prof. Władysławem Wieczorkiem, Prorektorem ds. Studenckich. Tematyczne warsztaty oraz zwiedzanie stolicy to tylko niektóre z atrakcji realizowanych przez młodzież.

Pokój dla rodzica z dzieckiem na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, wychodząc naprzeciw studiującym i pracującym rodzicom, utworzył w Gmachu Elektroniki Pokój dla rodzica z dzieckiem.

XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu OTWARTE DRZWI

Już od dwunastu lat Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych organizuje Ogólnopolski Konkurs na najlepszą pracę magisterską i doktorską OTWARTE DRZWI, którego celem jest zachęcanie młodych naukowców do podejmowania w swych pracach problematyki niepełnosprawności.

Dary dla uchodźców, polskich rodzin z Donbasu

Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej z inicjatywy Andrzeja Gierkowskiego, w marcu br. zorganizowało zbiórkę książek, podręczników, pomocy dydaktycznych i artykułów piśmiennych dla polskich uchodźców z Donbasu.

Bero już chodzi na czterech „łapach”

Studenckie Koło Naukowe Biomechaniki i Inżynierii Biomedycznej „Biomech” skupione przy Wydziale Inżynierii Produkcji PW za pomocą przymiaru krawieckiego oraz inżynierii odwrotnej postawiło psa na nogi. I to dosłownie.

Warsztaty dla niepełnosprawnych studentów i doktorantów PW: Auto CAD, Excel, Access - rekrutacja bis

Niepełnosprawni studenci i doktoranci PW mają kolejną możliwość wzięcia udziału w szkoleniu z AutoCAD-a, Excela i Accessa, które zaplanowano na terenie naszej Uczelni w ramach programu Rozwojowego Politechniki Warszawskiej.

Warsztaty dla niepełnosprawnych studentów i doktorantów PW: Auto CAD, Excel, Access

W ramach programu Rozwojowego Politechniki Warszawskiej niepełnosprawni studenci i doktoranci PW mają możliwość wzięcia udziału w szkoleniu z AutoCAD-a, Excela i Accessa, które zaplanowano na terenie naszej Uczelni.

CYTAT TYGODNIA

"

 

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

 

 

Witold Gombrowicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW