Biuletyn PW / Publikacje / Pół korony i inne wyprawy

Pół korony i inne wyprawy

„Pół korony i inne wyprawy” to książka zawierająca relacje z wypraw wysokogórskich i podroży w różne zakątki świata. Publikacja wzbogacona jest fotografiami, mapami oraz kończącymi każdy rozdział przydatnymi kalendariami wypraw. 

Podczas podróży w obszarze zainteresowania autora jest wiele elementów przyrodniczych. Wyprawa ku szczytom górskim to często doskonała okazja do podglądania w niższych partiach bujnej przyrody, a następnie wędrowania po zboczach wulkanów, wysokogórskich pustyniach i cofających się lodowcach.

Te cuda przyrody zawiodły autora na: tanzańskie Kilimandżaro, argentyńską Aconcaguę, ugandyjską Margheritę, francuski Mont Blanc, marokański Toubkal, rosyjski Elbrus, australijską Górę Kościuszki, turecki Ararat, irański Demawend, w górskie łańcuchy gruzińskiego Kaukazu, kanadyjskich Gór Skalistych, a także do Ugandy (góry Ruwenzori) i Rwandy, Peru, Maroka (Sahara i Atlas), Patagonii, Nowej Zelandii i Australii oraz na niezwykłą Islandię. Książka nie jest przewodnikiem, ale zawarto w niej trochę informacji praktycznych, które mogą być pomocne w przygotowaniu własnych podróży. Chodziło głównie o osobisty opis wędrówek, który powinien zachęcać do podejmowania podobnych „wysokopiennych” wypraw i eksploracji niezwykłych miejsc. 

Publikacja zawiera reportaże zilustrowane ponad 430 kolorowymi zdjęciami i 29 mapami, z czternastu wypraw wysokogórskich oraz w stosunkowo mało znane zakątki świata.

Andrzej Kulig, Pół korony i inne wyprawy, Warszawa 2019, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej

CYTAT TYGODNIA

"

 

Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił!…

 

 

Adam Mickiewicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW