Biuletyn PW / Sport

Sport

Poznaliśmy zwycięzców 61. Pucharu Świata „O Szablę Wołodyjowskiego”

Przez trzy dni od 19 do 21 lutego 2016 r. mieliśmy okazję oglądać starcia szermierzy, którzy walczyli o kwalifikacje olimpijskie do Rio. Finał rozgrywek odbył się w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej. 

Lotniczy Oskar dla Wojtka Bógdała

Wojtek Bógdał - student Mechaniki i budowy maszyn Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku - został najlepszym sportowcem lotniczym 2015 według klasyfikacji Skrzydlatej Polski i Aeroklubu Polskiego.

Trzy mecze AZS PW przed własną publicznością

W lutym br. AZS Politechnika Warszawska rozegra aż trzy mecze przed własną publicznością. Inżynierowie zmierzą się kolejno z Indykpolem AZS-em Olsztyn, MKS-em Będzin i Effectorem Kielce. Bilety na te mecze trafiły właśnie do sprzedaży.

Powrót PlusLigi. Politechnika zagra z Łuczniczką Bydgoszcz

Po długiej świąteczno-noworocznej przerwie PlusLiga wznawia swoje rozgrywki. W środę 13 stycznia dojdzie do dwunastej kolejki zmagań. AZS Politechnika Warszawska na wyjeździe zmierzy się z Łuczniczką Bydgoszcz.

Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Prorektora PW

30 listopada 2015 r., w Hali Sportowej PW Filii w Płocku, odbył się po raz pierwszy Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Gimnazjalnych o Puchar Prorektora Politechniki Warszawskiej.

X Bieg o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej

W ramach obchodów Święta naszej Uczelni w sobotę 14 listopada br., odbył się coroczny Bieg o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej. Listę zwycięzców poszczególnych kategorii podajemy poniżej. 

AZS Politechnika Warszawska rozpoczyna sezon

AZS Politechnika Warszawska wraca do gry. Inżynierowie sezon 2015/2016 PlusLigi zainaugurują 30 października. W Arenie Ursynów podejmą wówczas Cuprum Lubin.

Turniej Par Brydża Sportowego o Puchar Rektora PW

21 listopada 2015 r. odbędzie się Turniej Par Brydża Sportowego o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej. Organizatorem wydarzenia jest Warszawski Związek Brydża Sportowego i Politechnika Warszawska.

Przyjdź, kibicuj, pomagaj! III Mistrzostwa Polski Doktorantów i Doktorantek w Siatkówce Halowej

Hasło przewodnie tegorocznego turnieju Przyjdź, kibicuj, pomagaj! nawiązuje do akcji charytatywnej, która odbędzie się 24 października br. w Łodzi podczas III Mistrzostw Polski Doktorantów i Doktorantek w Siatkówce Halowej.

Zajęcia TKKF na rok akademicki 2015/2016

Poniżej przedstawiamy harmonogram zajęć sportowo-rekreacyjnych i rehabilitacyjnych organizowanych przez Ognisko TKKF „Politechnika” w roku akademickim 2015/2016.

Mistrzostwa Europy z zawodnikiem AZS Politechniki Warszawskiej

Paweł Zagumny, rozgrywający AZS Politechniki Warszawskiej, został zaproszony do szerokiego składu reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2015, które odbędą w dniach 9-18 października br. w Bułgarii i we Włoszech.

Turniej Piłki Nożnej połączony z piknikiem rodzinnym

12 września br. na warszawskiej Białołęce odbędzie się Turniej Piłki Nożnej połączony z piknikiem rodzinnym. Na wydarzenie zaprasza NSZZ "Solidarność" Politechniki Warszawskiej.

AZS Politechnika Warszawska rekrutuje wolontariuszy na mecze PlusLigi

AZS Politechnika Warszawska rozpoczęła rekrutację wolontariuszy na sezon 2015/2016 PlusLigi. Wszystkie osoby, którym bliska jest piłka siatkowa mają tym samym niepowtarzalną okazję uczestniczyć w przygotowywaniu tych emocjonujących widowisk.

Wojtek Bógdał motoparalotniowym Mistrzem Świata

Student PW Filii w Płocku zdobył tytuł indywidualnego Mistrza Świata oraz drużynowego Mistrza Świata w sztafecie podczas rozgrywanych w Legnicy II Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostwach Świata w klasie wózków jednoosobowych PL1.

II Mistrzostwa Polski Doktorantek i Doktorantów w Siatkówce Plażowej

W imieniu organizatorów zapraszamy na II Mistrzostwa Polski Doktorantek i Doktorantów w Siatkówce Plażowej, które odbędą się w Łodzi 25 lipca 2015 r. na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

Zwycięstwo w Regatach Ósemek Wioślarskich na Wiśle po raz kolejny dla PW

Po raz kolejny zespół AZS Politechnika Warszawska odniósł zwycięstwo nad zespołem Uniwersytetu Warszawskiego podczas Regat Ósemek Wioślarskich na Wiśle. Rywalizacja odbywała się 12 czerwca br. przy przystani WTW.

Kolejne starty PW w Akademickich Mistrzostwach Polski

Po zawodach lekkoatletycznych oraz wioślarskich zmaganiach tym razem nadszedł czas na kolejne dyscypliny. W poniższym zestawieniu prezentujemy relacje ze startów w piłce nożnej, tenisie, żeglarstwie i kolarstwie górskim.

Wioślarskie AMP-y z siódemką dla PW

W dniach 23-24.05 br. na bydgoskim torze regatowym w ujściu Brdy, odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. Reprezentacja naszej Uczelni przystąpiła do tegorocznych zawodów w mocno zmienionym składzie.

Politechniczni lekkoatleci nie zawodzą

W dniach 21-23 maja 2015 r. odbyły się w Łodzi Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Do zawodów zgłoszono 69 uczelni. Nasza reprezentacja licząca 33 lekkoatletów znów wróciła z medalami.

Paweł Zagumny w AZS Politechnice Warszawskiej

Paweł Zagumny został nowym rozgrywającym AZS Politechniki Warszawskiej. Doświadczony siatkarz w poniedziałek 25 maja podczas konferencji prasowej podpisał roczny kontrakt ze stołecznym klubem.

CYTAT TYGODNIA

"

 

 

Im słabsze ciało,
tym silniej nami rządzi

 

 

Jean-Jacques Rousseau

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW