Biuletyn PW / Sport

Sport

Pomóżmy naszym wygrać Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy

Trwa XV Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy 2014 roku. Wśród nominowanych znaleźli się również przedstawiciele AZS Politechniki Warszawskiej: trenerzy Jakub Bednaruk i Wojciech Szczucki, przyjmujący Artur Szalpuk oraz mecze drużyny Inżynierów w PlusLidze.

Fantastyczna oprawa meczu na 100-lecie Odnowienia Tradycji PW

Mecz PlusLigi pomiędzy AZS Politechniką Warszawską i PGE Skrą Bełchatów był świętem siatkówki - w dosłownym tych słów znaczeniu. Hala Torwaru pękała w szwach, zawodnicy postarali się o emocje, a organizatorzy zapewnili kibicom wiele atrakcji.

Mistrz Polski lepszy na Torwarze

AZS Politechnika Warszawska nie sprostała mistrzom Polski. 11 stycznia 2015 r. w siatkarskim hicie sezonu Inżynierowie w wypełnionej po brzegi hali Torwaru przegrali z PGE Skrą Bełchatów 0-3.

Politechnika głosuje na Wojtka Bógdała

Już po raz 12. będziemy mieli okazję głosować na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Roku w Płocku. Wśród 10 nominowanych znalazł się Wojtek Bógdał, motoroparalotniarz, student Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.

Żabcia Polcia powraca. Konkurs dla kibiców

AZS Politechnika Warszawska postanowiła reaktywować swoją maskotkę. Od stycznia 2015 roku stołecznych kibiców do dopingu znów zachęcać będzie Żabcia Polcia.

J.W. Construction Holding S.A. sponsorem AZS PW

AZS Politechnika Warszawska pozyskała dużego partnera. Stołeczny klub związał się umową z firmą J.W. Construction Holding S.A. Największy polski deweloper został tym samym sponsorem strategicznym drużyny siatkarzy.

Mecz AZS PW - Transfer Bydgoszcz

4 grudnia w ursynowskiej Arenie siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej meczem z Transferem Bydgoszcz inaugurują rundę rewanżową fazy zasadniczej PlusLigi. Zespoły dzielą dwa miejsca w tabeli.

Puchar Politechniki Warszawskiej

Studium Wychowania Fizycznego informuje, że wraz z Samorządem Studentów PW organizuje kolejną edycję zawodów o Puchar Politechniki. Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do 5 grudnia 2014 r.

Przyjdź na mecz Inżynierów i wygraj wycieczkę

Biuro podróży Neckermann Polska ufundowało atrakcyjną nagrodę dla kibiców AZS Politechniki Warszawskiej. Każdy, kto pojawi się na meczu Inżynierów z Jastrzębskim Węglem, będzie miał szansę wygrać egzotyczną wycieczkę do Maroka.

AZS Politechnika Warszawska rozpoczęła sezon

Nasi siatkarze na początku sezonu rozgrywek 2014/2015 pokonali w wyjazdowym meczu Transfer Bydgoszcz 3:2. W sobotę 11 października AZS PW rozegrała pierwszy mecz przed własną publicznością, który również zakończył się zwycięstwem Inżynierów.

Zajęcia sportowe w roku akademickim 2014/2015

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Akademicki Związek Sportowy Politechniki Warszawskiej zapraszają do udziału w zajęciach sportowych w nowym roku akademickim.

Politechnika z Pucharem Burmistrza Wyszkowa

Turniej o Puchar Burmistrza Wyszkowa stanowi swoistą rozgrzewkę przed nowym sezonem, dlatego tym bardziej cieszymy się, iż siatkarze Politechniki Warszawskiej są w zwycięskiej formie.

AZS PW pozyskuje wsparcie Home Invest

U progu rozpoczęcia nowego sezonu 2014/2015 sytuacja klubu wygląda całkiem obiecująco. AZS PW właśnie pozyskał wsparcie czwartego partnera.

Klasyfikacja generalna Akademickich Mistrzostw Polski 2014

Skończył się kolejny rok akademicki. Wraz z nim nadszedł czas podsumowań imprez sportowych w ramach Akademickich Mistrzostw Polski. Znamy już wyniki klasyfikacji generalnej i miejsce Politechniki Warszawskiej.

Siatkówka na szczycie

23 czerwca reprezentacja Politechniki Warszawskiej rozegrała mecz piłki siatkowej, w którym rywalem była drużyna VIP-ów z Wojskowej Akademii Technicznej. Prof. Jan Szmidt wystąpił tym razem w roli zawodnika.

X Akademickie Mistrzostwa Świata w Łucznictwie z zawodnikiem PW

W dniach od 2 do 5 lipca 2014 r. odbędą się X Akademickie Mistrzostwa Świata w Łucznictwie. W składzie polskiej reprezentacji znalazł się Kacper Sierakowski z Politechniki Warszawskiej.

Pierwsze miejsce PW w II Mistrzostwach Polski Doktorantów w Siatkówce Halowej

Politechnika Warszawska zajęła 1. miejsce w zorganizowanych dnia 14 czerwca 2014 roku II Mistrzostwa Polski Doktorantów w Siatkówce Halowej, które odbyły się w Hali Sportowej MOSiR w Łodzi.

Marcin Karwowski z Wydziału Mechatroniki mistrzem w squashu

W bieżącym roku uzyskał tytuł inżyniera Mechatroniki a jednocześnie podjął wyzwanie w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Squashu. Na przełomie maja i czerwca 2014 Marcin Karwowski zdobył tytuł mistrza w kategorii seniorów.

Trzecie miejsce studentki PW w Akademickich Mistrzostwach Polski

Studentka Politechniki Warszawskiej, Pani Milena Szustorowska zajęła trzecie miejsce podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Strzelectwie Sportowym. Mistrzostwa odbywały się w dniach 21.05 - 25.05.2014 r., w Krakowie, Myślenicach i Bydgoszczy.

AZS Politechnika Warszawska kończy udany sezon

Szósta lokata, na tej właśnie pozycji siatkarze Politechniki zakończyli bieżący sezon PlusLigi. Jak mówi Jolanta Dolecka, Prezes Klubu, miejsce w połowie stawki to świetny wynik. Sukces odnotował także Klub Kibica.

CYTAT TYGODNIA

"

 

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

 

 

Witold Gombrowicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW