Biuletyn PW / Sport / AZS Politechnika Warszawska rozpoczyna sezon

AZS Politechnika Warszawska rozpoczyna sezon

AZS Politechnika Warszawska wraca do gry. Inżynierowie sezon 2015/2016 PlusLigi zainaugurują 30 października. W Arenie Ursynów podejmą wówczas Cuprum Lubin.

-  PlusLiga wznawia swoje rozgrywki po wyjątkowo długiej, wakacyjnej przerwie. Wreszcie - powiedziała Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A. - Kibice mogli się już stęsknić. Ja sama nie mogę doczekać się inauguracyjnego spotkania - uśmiechnęła się. - Liczę, że obie drużyny stworzą świetne widowisko. Dysponują podobnym potencjałem, mecz powinien być więc zacięty - dodała.

AZS Politechnika Warszawska w sezonie 2014/2015 zajęła ósmą pozycję. Cuprum Lubin było o jedno miejsce wyżej. Po zakończeniu rozgrywek obie ekipy przemeblowały swoje składy. Z Politechniki odszedł rozgrywający Piotr Lipiński oraz jej motory napędowe w ataku - Artur Szalpuk i Aleksander Śliwka. Do Warszawy przeprowadzili się za to Paweł Zagumny, Guillaume Samica i Paweł Halaba.

W Cuprum z kolei nie ma już Marcela Gromadowskiego, Jeroena Trommela, Ivana Borovnjaka i Dmytro Paszyckiego. W ich miejsce ściągnięto Mateusza Malinowskiego, Roberta Tähta, Keitha Pupharta i Marcina Możdżonka.

AZS Politechnika Warszawska - Cuprum Lubin
3-2 (23:25, 21:25, 25:20, 25:17, 15:13)

Źródło: AZS PW

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

Witold Gombrowicz