Biuletyn PW / Sport / AZS Politechnika Warszawska wygrała kolejny turniej

AZS Politechnika Warszawska wygrała kolejny turniej

fot. T. Adamaszek/AZS PW

Zwycięzcą rozegranego w dniach 4-6 października VIII Memoriału Zdzisława Ambroziaka została AZS Politechnika Warszawska. To drugi triumf Inżynierów w historii tego turnieju.

Stołeczna drużyna rozpoczęła VIII Memoriał Zdzisława Ambroziaka od zwycięstwa nad zespołem Wkręt-met AZS Częstochowa 3:1 (17:25, 25:23, 28:26, 25:19). Następnie Inżynierowie sprawili sporą niespodziankę pokonując wicemistrzów Polski, zespół ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (23:25, 25:21, 25:19, 25:20).

W finale zespół prowadzony przez Jakuba Bednaruka nie dał szans włoskiej drużynie Sir Safety Perugia. Inżynierowie pokonali zagranicznych rywali 3:1 (25:22, 25:23, 13:25, 25:22). Po raz drugi w historii memoriału Inżynierowie stanęli na najwyższym stopniu podium. Wcześniej udało im się to osiągnąć w 2010 roku.

Niedzielny mecz z trybun oglądał prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej, który na zakończenie turnieju uhonorował najlepszych siatkarzy memoriału.

To kolejny triumf stołecznej drużyny w okresie przygotowawczym do sezonu PlusLigi. AZS Politechnika Warszawska wygrała V Mazurski Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Ełku, VII Festiwal Siatkówki Radomskiej oraz IV Memoriał Józefa Gajewskiego.

Inżynierowie zainaugurują sezon w sobotę 12 października spotkaniem z zespołem Effector Kielce. Mecz zostanie rozegrany w stołecznej Arenie Ursynów. Początek spotkania o godzinie 17:00.

W sieci opublikowany został filmik zachęcający do kibicowania na żywo drużynie AZS Politechnika Warszawska. Można go zobaczyć poniżej:

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

Witold Gombrowicz