Biuletyn PW / Sport / AZS kontra AZS

AZS kontra AZS

W 15. kolejce PlusLigi AZS Politechnika Warszawska podejmie AZS Indykpol Olsztyn. Mecz zostanie rozegrany 12 stycznia w Arenie Ursynów. 

W pierwszej rundzie Inżynierowie przegrali na wyjeździe z zespołem z Olsztyna 3:0. Matti Oivanen, olsztyński środkowy, nękał warszawskich zawodników mocną zagrywką, z którą nie był sobie w stanie poradzić. - Robiliśmy, co w naszej mocy, ale serwisów Fina nie byliśmy w stanie podbić. Na zagrywane z taką siłą piłki do samej linii nie ma mocnych. Teraz chcielibyśmy się zrewanżować - powiedział drugi trener Politechniki, Przemysław Michalczyk.

AZS Politechnika Warszawska zajmuje obecnie 7. pozycję w tabeli PlusLigi. Najbliższy rywal jest o jedno "oczko" wyżej. - Jeśli wygramy, zbliżymy się do rywali. Jeśli zaś przegramy, później możemy ich już nie dogonić - stwierdził Michalczyk.
Meczowi towarzyszyć będzie zbiórka nowej odzieży zimowej (czapek, szalików i rękawiczek) dla dzieci z domów dziecka. Jest to kontynuacja akcji #czapkaiwana, w efekcie której AZS Politechnika Warszawska podaruje potrzebującym dzieciom czapki o wartości ponad 16 tys. zł. - Partnerem naszej akcji jest firma AL.BA. Sport Polska, która zasponsoruje czapki włoskiej marki GIVOVA - poinformował Marcin Bańcerowski, wiceprezes klubu. - Dodatkowo w sklepie z gadżetami każdy kibic będzie mógł kupić taką czapkę dla siebie – dodał.

Klub będzie zbierał odzież także podczas spotkań z Cerrad Czarnymi Radom i Asseco Resovią Rzeszów. Prezenty dzieciom w drugiej połowie stycznia przekaże osobiście przypadkowy inicjator akcji #czapkaiwana - Iwan Kolew. Bułgar za brak czapki podczas spaceru po plaży przed meczem w Gdańsku miał zapłacić 200 zł. Klub zaproponował jednak, że każdy tweet z hashtagiem #czapkaiwana zmniejszy tę kwotą o 5 zł. Kara dla Kolewa dzięki aktywności kibiców błyskawicznie została anulowana. Politechnika postanowiła wykorzystać spore zainteresowanie i ogłosiła, że za każdy kolejny unikalny tweet ze wskazanym hashtagiem przekaże 5 zł na zakup czapek dla dzieci z domów dziecka. Akcja okazała się ogromnym sukcesem. W 24 godziny użytkownicy napisali łącznie ponad 20 tysięcy tweetówa, a liczba unikalnych tweetów wyniosła zaś 3341.

Mecz z Indykpolem rozpocznie się o godzinie 15:00.

CYTAT TYGODNIA

"

 

Milczenie - przyjaciel, który nigdy nie zdradza

Konfucjusz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW

Logo Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego