Biuletyn PW / Sport / Akademickie Mistrzostwa Polski z sukcesami szachistów z PW

Akademickie Mistrzostwa Polski z sukcesami szachistów z PW

Po trzyletniej przerwie drużyna Politechniki Warszawskiej powróciła do rywalizacji w Akademickich Mistrzostwach Polski w Szachach zajmując trzecie miejsce w turnieju drużynowym i czwarte w klasyfikacji generalnej.

W dniach 20-22 stycznia 2017 roku w Lublinie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Szachach, gdzie naszą Uczelnię reprezentowała drużyna w składzie:

• Grzegorz Protaziuk - Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych,
  • Karol Ulanowski - Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych,
  • Kacper Karwowski - Wydział Elektryczny,
  • Kacper Żochowski - Wydział Elektryczny,
  • Bartosz Sowul - Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych,
  • Mateusz Łapaj - Wydział Elektryczny,
  • Malvina Chrząszcz  - Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych.

Podczas dwóch pierwszych dni każdy z zawodników rozgrywał turniej indywidualny, zbierając punkty na konto Politechniki Warszawskiej. W dziewięciu rundach zapunktowali: Grzegorz Protaziuk, Kacper Żochowski i Bartosz Sowul (6 pkt.), Kacper Karwowski i Karol Ulanowski (5.5 pkt.), Malvina Chrząszcz i Mateusz Łapaj (5 pkt).

Z dziewięciu meczy  turnieju drużynowego szachiści z PW sześć wygrali, w jednym zremisowali, a tylko w dwóch ulegli rywalom, dzięki czemu zajęli trzecie miejsce w turnieju.

Klasyfikację końcową ustalano na podstawie sumy punktów z turnieju indywidualnego i drużynowego, co dało nam czwarte miejsce, najlepsze w historii wszystkich startów PW. Jednocześnie Politechnice Warszawskiej przypadł tytuł najlepszej uczelni technicznej w Polsce!

Źródło: www.azspw.pl
Zdjęcie: www.azspw.pl

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

Witold Gombrowicz