Biuletyn PW / Sport / Damian Czykier złotym medalistą w halowych mistrzostwach Polski

Damian Czykier złotym medalistą w halowych mistrzostwach Polski

Student Politechniki Warszawskiej Damian Czykier reprezentujący Podlasie Białystok 19 lutego br. został mistrzem Polski w biegu na 60 metrów przez płotki.  W finale uzyskał wynik 7,80 s.

Odbywające się w Toruniu halowe mistrzostwa Polski okazały się dla naszego płotkarza szczęśliwe, choć w finale, ze względu na odwołanie się od decyzji o falstarcie jednego z zawodników, sędziowie zarządzili dzięsięciominutową przerwę. Ta sytuacja mogła nieco wybić zawodników z rytmu, tym bardziej, że Damian Czykier w finale pobiegł wolniej (7,80 s) niż w eliminacjach, gdzie uzyskał rezultat 7,75 s.

Relacja na stronie sport.tvp.pl

W biegu o złoto Damian Czykier rywalizował z Artur Nogą - medalistą mistrzostw Europy, którego pokonał o 0,04 sekundy. Brązowy medal wywalczył Kacper Schubert z czasem 7,93.