Biuletyn PW / Sport / Doktoranci z PW wicemistrzami w siatkówce

Doktoranci z PW wicemistrzami w siatkówce

Krajowa Reprezentacja Doktorantów zorganizowała 17 listopada I Ogólnopolski Turniej Siatkówki Doktorantów. Reprezentacja Politechniki Warszawskiej zdobyła drugie miejsce.

Turniej został rozegrany na płycie głównej Hali Sportowej MOSIR w Łodzi. Wzięły w nim udział drużyny z czterech uczelni (Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Łódzkiej, Politechnik Warszawskiej oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku).
Drużyna doktorantów Politechniki Warszawskiej wystąpiła w składzie: Kinga Kurowska (WZ), Jakub Tomczak (WZ), Michał Wojasiński (IChiP), Michał Dudek (Mchtr), Maciej Trzaskowski (IChiP), Jerzy Ryżanycz (WZ), Jakub Rajewski (IChiP), Marcin Odziomek (IChiP), Mariusz Rutkowski (MEiL) oraz Kamil Kopeć (IChiP).

Reprezentacja naszej uczelni zajęła w turnieju wysokie drugie miejsce. Jakub Tomczak został wybrany zawodnikiem turnieju, a Kinga Kurowska najlepszym zawodnikiem drużyny.

Organizatorzy zapowiedzieli już, że za rok odbędzie się druga edycja tej sportowej imprezy doktorantów. Miejscem rozgrywania turnieju ponownie ma być Łódź, jednak kolejnym razem ma zostać rozegrany w międzynarodowym gronie.

Na szczęście słońce rozlewając światło nie pyta ludzi,
czy sobie go życzą, bo rozdzieliliby się na stronnictwa,
a niektóre z nich żądałyby,
ażeby zgasło