Biuletyn PW / Sport / Poznaliśmy zwycięzców 61. Pucharu Świata „O Szablę Wołodyjowskiego”

Poznaliśmy zwycięzców 61. Pucharu Świata „O Szablę Wołodyjowskiego”

Przez trzy dni od 19 do 21 lutego 2016 r. mieliśmy okazję oglądać starcia szermierzy, którzy walczyli o kwalifikacje olimpijskie do Rio. Finał rozgrywek odbył się w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej.

Eliminacje do turnieju, który zaliczany jest do klasyfikacji międzynarodowej federacji szermierczej (FIE) przeprowadzono w warszawskiej Arenie Ursynów. Niestety żadnemu z 20 Polaków nie udało się awansować do czołowej grupy 64 zawodników. Z naszych rodaków najwyżej sklasyfikowano Jakuba Ocińskiego, który ukończył zawody z 70. lokatą.

W finałowej walce rozegranej w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej, ubiegłoroczny sukces powtórzył Korańczyk Bongil Gu, pokonując swojego reprezentacyjnego kolegę Junho Kima 15:13. Na najniższym stopniu podium stanęli: Białorusin Aliaksandr Buikevich oraz Kamil Ibragimov z Rosji.

Kolejny raz wydarzeniem towarzyszącym był turniej integracyjny z udziałem zarówno pełnosprawnych, jak i niepełnosprawnych zawodników. W niedzielę 21 lutego przeprowadzono konkurs drużynowy, w którym zwyciężyła reprezentacja Stanów Zjednoczonych. Polacy zajęli 15. miejsce.

Lista wyników dostępna jest TUTAJ.

Patronat honorowy nad 61. Pucharem Świata „O Szablę Wołodyjowskiego” objął Prezydent RP Andrzej Duda.