Biuletyn PW / Sport / Student Politechniki Warszawskiej sportowcem 15-lecia

Student Politechniki Warszawskiej sportowcem 15-lecia

Wojciech Bógdał, student kierunku Mechaniki i Budowy PW Filii w Płocku, otrzymał tytuł sportowca 15-lecia w Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Roku 2017. Został także uznany drugim najlepszym pilotem sportowym w kraju.

Kapituła Płockiego Balu Sportu przyznała Wojciechowi Bógdałowi tytuł sportowca 15-lecia w Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Roku 2017. Wyróżnienie za zdobycie złotego medalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu oraz złotego medalu Mistrzostw Europy w Czechach odebrał podczas Balu Lotników i Obronności Polskiej w Krakowie.

Dyscyplina sportu jaką uprawia student PW to motoparalotniarstwo. Jest multimedalistą mistrzostw Polski, mistrzem Europy i świata, złotym medalistą największej w historii imprezy sportowej w Polsce X Igrzysk Sportów Nieolimpijskich we Wrocławiu - The World Games 2017.

Wojciech Bógdał (w środku) odbiera pierwszą nagrodę w Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Roku 2017

„Niezmiernie cieszę się z tej nagrody, tym bardziej, że jest ona przyznawana przez ekspertów cywilnej i wojskowej branży lotniczej za rzeczywiste dokonania na arenie sportowej. Motoparalotniarstwo po raz pierwszy zagościło na The World Games 2017 - Wrocław. Zdobyłem tam pierwszy złoty medal dla Polski, później swoją dobrą formę potwierdziłem wygrywając Mistrzostwa Europy w Czechach. W 100% wykonałem założony plan na ten rok. Przede mną kolejne wyzwanie: Mistrzostwa Świata w Tajlandii, które odbędą się na przełomie kwietnia i maja. Trzymajcie kciuki!” - napisał Wojciech Bógdał na swoim profilu na Facebooku.

Źródło: PW Filia w Płocku

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

Witold Gombrowicz