Biuletyn PW / Sport / Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prorektora Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku

27 lutego 2015 r. w hali sportowej Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku odbył się Turniej Piłki Siatkowej Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Prorektora Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.

Impreza ta wpisuje się w cykl wydarzeń zaplanowanych w Płocku w ramach obchodów 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej. W rozgrywkach wzięli udział przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych z Płocka i regionu.

Wyniki drużyn w kategorii dziewcząt:

1. III LO im. Marii Dąbrowskiej w Płocku
  2. Liceum im. Władysława Jagiełły w Płocku
  3. Zespół Szkół Centrum Edukacji w Płocku
  4. Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Małachowskiego w Płocku
  5. Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku
  6. Liceum Ogólnokształcące w Sierpcu
  7. Zespół Szkół Nr 1 w Sierpcu

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Kamila Marcinkowska z III LO.

Wyniki drużyn w kategorii chłopców:

1. Zespół Szkół Centrum Edukacji w Płocku
  2. Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Małachowskiego w Płocku
  3. Zespół Szkół Nr 1 w Sierpcu
  4. Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku
  5. Zespół Szkół Budowlanych Nr. 1 w Płocku
  6. Liceum im. Władysława Jagiełły w Płocku
  7. III LO im. Marii Dąbrowskiej w Płocku
  8. Zespół Szkół Ekonomiczno-Kupieckich w Płocku
  9. Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku

Najlepszym zawodnikiem został wybrany Piotr Kędzierski z Zespołu Szkół Centrum Edukacji w Płocku.

Warto dodać, że pierwsze miejsce, podobnie jak w roku ubiegłym, zajęła drużyna z Zespołu Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza, która pokonała w finale LO im St. Małachowskiego. Zwycięski zespół okazał się bezkonkurencyjny. Zdobył Puchar beż żadnej porażki.

Nagrody dla najlepszych drużyn i zawodników Turnieju wręczyli Prorektor Politechniki Warszawskiej prof. Janusz Zieliński i Dziekan ds. Studenckich dr inż. Cezary Wiśniewski (powyżej na zdjęciu). Każdy z uczestników turnieju otrzymał pamiątkową koszulkę, a wszystkie drużyny pamiątkowe dyplomy.

Nagrodę Specjalną Rektora dla najbardziej usportowionej - w dyscyplinie siatkówki - szkoły w Turnieju (Piłka z podpisami drużyny "ZAKSA Kędzierzyn-Koźle") otrzymał Zespół Szkół Centrum Edukacji w Płocku.

Źródło: Politechnika Warszawska Filia w Płocku

Mierz siłę na zamiary,