Biuletyn PW / Sport / Wojtek Bógdał w złotej dziesiątce sportowców lotniczych

Wojtek Bógdał w złotej dziesiątce sportowców lotniczych

Podczas Balu Lotników i Polskiej Obronności uhonorowano najlepszych lotników wojskowych i sportowców lotniczych. Wśród nich zobaczyliśmy Wojtka Bógdała z PW Filii w Płocku.

Nagrody zostały wręczone 25 lutego br. w Warszawie. Wojtek Bógdał, student Mechaniki i budowy maszyn z Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku, otrzymał nagrodę jako jedyny z motoparalotniarzy.

Sportowcy lotniczy roku 2016 - Złota Dziesiątka - zostali wybrani przez przedstawicieli redakcji Magazynu Lotniczego Skrzydlata Polska i Aeroklubu Polskiego pod kierunkiem redaktora Grzegorza Sobczaka. Są wśród nich piloci samolotowi, szybowcowi, lotniowi i balonowi, a także modelarze. Jest to najbardziej prestiżowa nagroda w środowisku lotniczym, ponieważ o wyborze decydują osiągnięte wyniki sportowe z poprzedniego sezonu.

Podobne materiały:

Trzy medale mistrzostw świata dla Wojciecha Bógdała
Sportowe sukcesy studentów PW Filii w Płocku
Wojtek Bógdał motoparalotniowym Mistrzem Świata
Lotniczy Oskar dla Wojtka Bógdała

Źródło: PW Filia w Płocku
Zdjęcie: Marcin Krakowiak

Tu maska maskę dręczy!
Zrzućcie maski!
Zwykłymi stańcie się ludźmi!

Witold Gombrowicz