Samorząd Studentów PW patronem Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka

Rusza trzynasta edycja akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Trwa rekrutacja wolontariuszy.

Szlachetna Paczka to coroczna inicjatywa, która skupia się na pomocy osobom żyjącym w niezawinionej biedzie. Idea akcji polega na przekazywaniu bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym oraz ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania dokonywanego przez wolontariuszy. Organizatorem Szlachetnej Paczki jest Stowarzyszenie Wiosna.

W akcję zaangażował się Samorząd Studentów PW. Obecnie prowadzona jest rekrutacja wolontariuszy. Stowarzyszenie Wiosna poszukuje aż 1300 osób w ponad 70 miastach i miejscowościach województwa mazowieckiego chętnych do wzięcia udziału w tej charytatywnej akcji. Zgłosić można się za pośrednictwem strony www.superw.pl. Rekrutacja trwa do 15 października.

Szlachetna Paczka dotarła w ubiegłym roku do ponad 13 tys. rodzin w potrzebie. Każdą paczkę przygotowywało średnio 17 darczyńców, a jej średnia wartość wyniosła 1700 zł.

W akcję zaangażowane są znane osoby. Swoje paczki dla potrzebujących przygotowywali już m.in. prezydent Bronisław Komorowski z żoną, piłkarze Borussii Dortmund - Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek, czy olimpijczycy - Adrian Zieliński i Natalia Partyka.