Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Budimex i Politechnika Warszawska łączą siły

Budimex i Politechnika Warszawska łączą siły

Budimex SA i Politechnika Warszawska podpisały porozumienie umożliwiające rozwój potencjału innowacyjnego firmy i uczelni poprzez prowadzenie wspólnych projektów badawczych w zakresie nowoczesnych technologii i rozwiązań.

W dniu 15 maja br. porozumienie sygnowali Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt oraz Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Budimeksu SA Dariusz Blocher.

Rektor Politechniki Warszawskiej podkreślił, że uczelnia ma wszelkie kompetencje do tego, by wesprzeć Budimex w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań. Wyraził również zadowolenie, że współpraca firmy z uczelnią ma mieć charakter interdyscyplinarny, obejmujący dziedziny poszczególnych wydziałów PW, w tym koordynatora działań - Wydział Inżynierii Lądowej, który podczas spotkania reprezentował Dziekan prof. dr hab. inż. Andrzej Garbacz.

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt na spotkaniu z przedstawicielami firmy Budimex/fot. BPW

Żyjemy w czasach gruntownych przemian. W budownictwie widać potrzebę i chęć wdrażania innowacji, bo jest to olbrzymi rynek. Jeszcze kilka lat temu innowacyjność postrzegaliśmy przede wszystkim w obszarze nowych materiałów czy konstrukcji. Obecnie zmiany zachodzące w przemyśle, na które wpływ ma postępująca digitalizacja świata stawiają przed nami zupełnie nowe wyzwania - wskazał prof. Jan Szmidt.

Sygnatariusze umowy: Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt i Prezes Budimeksu SA Dariusz Blocher/fot. BPW

Prezes Budimeksu nie krył zadowolenia z nawiązanej współpracy. - Bardzo się cieszę, że największa firma budowlana w Polsce będzie mogła współpracować z wiodącą uczelnią techniczną w naszym kraju - powiedział. Dodał również, że Budimex poszukuje własnego pomysłu na innowacyjność. Nowoczesne rozwiązania mają przede wszystkim wspierać realizację celów biznesowych firmy oraz zwiększać jej konkurencyjność. Prezes Dariusz Blocher podkreślił również, że Budimex to nie tylko firma budowlana.

Przedstawiciele Politechniki Warszawskiej i Budimeksu SA w dniu podpisania umowy/fot. BPW

- Myślę, że dla Budimeksu Politechnika Warszawska będzie doskonałym źródłem inspiracji, świeżych pomysłów, które będziemy się starali skomercjalizować. Rynek ma wobec nas coraz większe oczekiwania. Musimy szukać nowych rozwiązań, by budować lepiej, efektywniej. Proste cięcie kosztów już nie wystarczy, by zaoferować w przetargu najniższą cenę. Poszukujemy innowacyjnych rozwiązań nie tylko w budownictwie, ale także w zarządzaniu infrastrukturą, budynkami, logistyce i tu widzimy obszary do współpracy z uczelnią - wskazał Prezes Dariusz Blocher.

Zdjęcia: Biuletyn PW

Im słabsze ciało,
tym silniej nami rządzi

Jean-Jacques Rousseau

Sty

Wystawa „Waldemar MAJOR Fydrych MALARSTWO”

14:00 - 10 Mar 18:00

Sty

Szkice i rysunki przebudowy Katedry Płockiej

00:00 - 28 Lut 00:00

Lut

Prace absolwenta PW na wystawie „MUST SEE”

19:00 - 24 Lut 21:00

Budżet Partycypacyjny PW - głosowanie

00:00 - 30 Mar 23:59

Lut

Hackathon Banku Pekao S.A.

17:00 - 24 Lut 18:00

Hackathon Geoinformacyjny na PW