Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Technologia 5G obszarem współpracy Ericsson i Politechniki Warszawskiej

Technologia 5G obszarem współpracy Ericsson i Politechniki Warszawskiej

Politechnika Warszawska i Ericsson podpisały umowę dotyczącą współpracy naukowo-badawczej. Zakres obejmie m.in. wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze nowych technologii telekomunikacyjnych, łącząc potencjał naukowy uczelni i unikalne doświadczenie partnera biznesowego.

Partnerstwo firmy Ericsson i Politechniki Warszawskiej realizować będzie wspólne zainteresowania badawcze oraz stymulować rozwój w zakresie innowacji technologicznych. Eksperci firmy Ericsson i naukowcy Politechniki Warszawskiej pracować będą nad rozwojem nowych technologii ICT (Information and Communication Technologies), które poprawią jakość życia oraz zapewnią wielowymiarowe korzyści  zarówno odbiorcom nowoczesnych usług telekomunikacyjnych, jak i powiązanym branżom.

Nawiązana współpraca nabiera szczególnego znaczenia na progu wdrażania technologii telekomunikacji mobilnej piątej generacji - 5G. Ta rewolucyjna technika wykorzystująca mikrofale do łączności bezprzewodowej przyczyni się do utworzenia unikalnego ekosystemu łączącego wiele dyscyplin naukowych, od telekomunikacji, poprzez transport, aż po sztuczną inteligencję.

Sygnatariusze umowy: Martin Mellor, Prezes Zarządu Ericsson Sp. z o.o. (po lewej) i prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej/fot. Biuletyn PW

- Podjęcie współpracy naukowo-badawczej z firmą Ericsson, należącą do liderów na światowym rynku dostawców najnowszych rozwiązań i urządzeń dla branży telekomunikacyjnej, dobrze wpisuje się w cele realizowanej Strategii Rozwoju Politechniki Warszawskiej. Chcielibyśmy, aby innowacyjne pomysły w zakresie rozwiązań sieci telekomunikacyjnych, usług teleinformatycznych i cyberbezpieczeństwa były testowane w środowisku infrastruktury technicznej wspólnych laboratoriów badawczo-rozwojowych oraz wykorzystywane w procesie kształcenia, rozwoju studenckich kół naukowych, a także prowadzeniu doktoratów wdrożeniowych dla pracowników firmy Ericsson Polska - podkreślił prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej.

- Ericsson pragnie ściśle współpracować z wiodącymi uczelniami technicznymi. Połączenie eksperckiego środowiska firmy Ericsson z przestrzenią akademicką zapewnioną przez Politechnikę Warszawską, usprawni rozwój technologii 5G oraz upowszechni jej szerszy potencjał, celem zapewnienia rzeczywistych i namacalnych korzyści dla społeczeństwa - powiedział Martin Mellor, Prezes Zarządu Ericsson Sp. z o.o.

Firma Ericsson Polska i Politechnika Warszawska są członkami Rady Porozumienia na rzecz Strategii 5G dla Polski, która uczestniczy w procesie przygotowywania wdrożeń takich sieci w naszym kraju.

Zdjęcia: Biuletyn PW

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

Edward Stachura

Nauka w oparach absurdu

Dni wolne od pracy w PW

19:00 - 24 Cze 06:00

Cze

Uroczystości promocji doktorskich i habilitacyjnych

Cze

Granty ERC - jak odnieść sukces?

Lip

Międzynarodowy Turniej Młodych Fizyków

08:00 - 12 Lip 18:00

Lip