Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Wizyta State Administration of Foreign Experts Affairs z Chin

Wizyta State Administration of Foreign Experts Affairs z Chin

W dniu 20 września br. Politechnikę Warszawską odwiedziła delegacja State Administration of Foreign Experts Affairs (SAFEA) - chińska agencja rządowa odpowiedzialna za szkolenia oraz wymianę specjalistów i ekspertów.

Chińska delegacja z Xia Mingjiu, Zastępcą Dyrektora SEFEA została przyjęta przez prof. Krzysztofa Lewensteina, Prorektora ds. Studiów PW. Podczas spotkania Łukasz Wojdyga, Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej zaprezentował Politechnikę Warszawską pod kątem współpracy z uniwersytetami chińskimi. Doc. dr inż. Mirosław Słomiński omówił natomiast istniejącą współpracę z chińskimi przedsiębiorstwami obecnymi na rynku polskim w obszarze teleinformatyki (Huawei i ZTE), a dr Kinga Kurowska opowiedziała o innowacyjnych formach kształcenia wprowadzanych w Politechnice Warszawskiej.

Chińska delegacja w Politechnice Warszawskiej/fot. CWM PW

Celem wizyty SAFEA w Polsce było przedstawienie zasad działania agencji oraz nakreślenie potencjalnych możliwości współpracy z Politechniką Warszawską w szczególności, w zakresie organizacji szkoleń i praktyk dla ekspertów chińskich. Tematem rozmów była również kwestia wsparcia dla pracowników PW współpracujących z uniwersytetami i instytucjami chińskimi.

Podobny materiał:
Delegacja Politechniki Warszawskiej z wizytą w Chinach