Biuletyn PW / Współpraca uczelni / Wykład głównego technologa Lockheed Martin w Politechnice Warszawskiej

Wykład głównego technologa Lockheed Martin w Politechnice Warszawskiej

Dr Dana "Keoki" Jackson, Chief Technology Officer Lockheed Martin, wygłosił wykład dla studentów pt. „Adaptive Innovation” na Wydziale Mechanicznym, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

Podczas wizyty przedstawicieli Lockheed Martin władze Wydziału Mechanicznego, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej zaprezentowały potencjał badawczy oraz pokazały laboratoria wydziału. Jednocześnie prowadzone były rozmowy na temat kontynuowania współpracy pomiędzy Lockheed Martin a Politechniką Warszawską.

Przedstawiciele firmy Lockheed Martin w Politechnice Warszawskiej/fot. Biuletyn PW

Uczelnię reprezentowali: prof. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Nauki; prof. Janusz Frączek, Dziekan Wydziału MEiL; prof. Jerzy Banaszek; prof. Janusz Narkiewicz; prof. Robert Głębocki; dr inż. Antoni Kopyt oraz dr inż. Maciej Zasuwa.

W trakcie spotkania dyskutowano m. in. na temat kontynuowania współpracy pomiędzy LM a PW/fot. Biuletyn PW

Ze strony Lockheed Martin w spotkaniu udział wzięli: dr Dana Jackson, Chief Technology Officer; Deanna Rockefeller, Global Technology Initiatives International Science and Technology; Joanna Bensz, Regional Director, Poland and Eastern Europe; Lea Haubelt, Technical Assistant to the Chief of Technology Officer oraz Robert Orzyłowski, F16, C-130 Case Coordinator.

Dr Dana "Keoki" Jackson ze studentami na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW/fot. Biuletyn PW

Dr Dana "Keoki" Jackson jest Dyrektorem ds. Technologii w Lockheed Martin, gdzie odpowiada za strategię firmy w zakresie zaawansowanych technologii. Jako główny łącznik ze Stanami Zjednoczonymi oraz międzynarodową społecznością naukową i technologiczną, zarządza strategicznymi relacjami z rządem, przemysłem i środowiskiem akademickim przy wdrażaniu najnowocześniejszych technologii. Jest członkiem m.in.: Sigma Xi, United Kingdom Royal Aeronautical Society (RAeS), American Institute for Aeronautics and Astronautics (AIAA) oraz International Academy of Astronautics (IAA). Wcześniej był badaczem NASA w Massachusetts Institute of Technology (MIT) w zakresie adaptacji człowieka do środowiska kosmicznego.

Źródło i zdjęcia ze studentami: MEiL PW

Kogo szczęście wyniesie, niech się upaść boi.

Mikołaj Rej

Wystawa akwareli Ewy Anny Wasiutyńskiej

Międzynarodowa Wystawa Wynalazków IWIS 2018

09:00 - 17 Paź 16:00