CPK Day dla studentów Politechniki Warszawskiej

Wystąpienie prof. Adama Woźniaka w czasie CPK Day

CPK Day, Politechnika Warszawska, Mała Aula, 17 listopada 2022 r.

Wielkie inwestycje wymagają zaangażowania specjalistów wielu dziedzin. Centralny Port Komunikacyjny, to potencjalnie miejsce pracy dla niemal wszystkich studentów i absolwentów naszej uczelni. Jak się okazuje część absolwentów PW już realizuje ten projekt.

Współpraca dużych technicznych uczelni, przy tak wielkim wyzwaniu jak CPK, jest oczywista – mówił do zgromadzonych studentów prof. Adam Woźniak prorektor do spraw rozwoju – CPK jest niezwykłym wyzwaniem logistycznych, technologicznym, finansowym oraz społecznym, ale każda daleka podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Jestem przekonany, że wielu z Was będzie się chciało zaangażować w ten projekt i rozpocząć swoją zawodową podróż  – dodawał prof. Woźniak.

Zgromadzeni w Małej Auli studenci uczestniczyli w trzech panelach, przygotowanych przez przedstawicieli CPK. Pierwszy, panel lotniskowy, dotyczył prezentacji Master Plan, który obejmuje kolejne etapy rozbudowy lotniska do 2060 roku. Drugi, dotyczył funkcjonowania transportu kolejowego. Zaś trzeci omawiał, kształceniu studentów na potrzeby rynku pracy w kontekście rozwoju Centralnego Portu.