Politechnika Warszawska i Veolia realizują program „Doktoraty z Heat-Tech Center”

W piątek 8 maja 2015 r., podczas oficjalnego spotkania przedstawicieli Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW oraz Veolii Energia Warszawa S.A. podpisana została czteroletnia umowa dotycząca współpracy przy realizacji programu „Doktoraty z Heat-Tech Center”.

Na zdjęciu od lewej: prof. Jerzy Banaszek i Jacky Lacombe/fot. materiały prasowe

Umowę podpisali: w imieniu Politechniki Warszawskiej prof. Jerzy Banaszek, Dziekan Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa (MEiL) oraz Jacky Lacombe, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Veolii Energia Warszawa S.A. Politechnikę Warszawską na spotkaniu reprezentowali również:

• prof. Piotr Furmański, Dyrektor Instytutu Techniki Cieplnej Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa;
• prof. Tomasz Wiśniewski, Kierownik Zakładu Termodynamiki w ITC MEiL, który pełni również funkcję promotora jednego z dwóch laureatów konkursu „Doktoraty z Heat-Tech Center”, pracownika Veolii Energia Warszawa S.A., Tomasza Żarnowskiego;
• prof. Wojciech Bujalski, z Zakładu Maszyn i Urządzeń Energetycznych w ITC MEiL i jednocześnie promotor pracownika Veolii Energia Warszawa S.A., Michała Leśko, drugiego laureata konkursu „Doktoraty z Heat-Tech Center”.

W uroczystości ze strony Veolii uczestniczyli:

• Gérard Bourland, Dyrektor Generalny Grupy Veolia w Polsce;
• pomysłodawca i inicjator programu „Doktoraty z Heat-Tech Center”, Damien Menard, Dyrektor Heat-Tech Center;
• przedstawicielki Biura Komunikacji Veolii Energia Warszawa S.A., Anna Prokop i Beata Pietura;
• koordynator programu „Doktoraty z Heat-Tech Center”, Andrzej Gorczyca z Heat-Tech Center.

Dzięki tej współpracy uzyskane zostanie wsparcie dla projektów Veolii przygotowywanych wspólnie przez Heat-Tech Center i VERI. Ich celem jest poprawa wydajności systemów ciepłowniczych poprzez opracowanie koncepcji „Inteligentnej Sieci Ciepłowniczej” oraz zapewnienie lepszego szacowania strat ciepła w systemie dla zwiększenia efektywności energetycznej.

Podobny materiał:
Wykorzystanie sieci neuronowych do sterowania procesów cieplnych w budynkach

Zdjęcia: materiały prasowe