University Roadshow 2015

W Kuli Sferycznej przed Politechniką Warszawską zaprezentowano przestrzeń obsługiwaną przez ekspertów nowych technologii i specjalistów venture capital. Wydarzenie wpisane zostało w ogólnopolską trasę University Roadshow, której metę zaplanowano na wrzesień br.

Kula Sferyczna University Roadshow na pl. Politechniki/ fot. BPW

Dla przedsiębiorców, ambitnych studentów i fanów kreatywnych rozwiązań organizatorzy zaplanowali warsztaty i konkursy prowadzone przez przedstawicieli znanych koncernów. Podczas spotkania otwartego przez przedstawicieli NCBR (Narodowego Centrum Badań i Rozwoju) pomysłodawcy mogli skonsultować swoje innowacyjne idee m. in. z przedstawicielami funduszu XPLORER, czy firmy Microsoft, która zorganizowała grę na ściance Knoocker (projekt finalistów Imagine Cup 2014). Zwycięzcy wirtualnej rywalizacji z wykorzystaniem realnych piłek otrzymali specjalne bony na dostęp do aplikacji Microsoft Azure.

Pomysłowi studenci i absolwenci mieli także okazję zapoznać się z przedsiębiorczą ofertą firmy Orange Polska, z jej programem akceleracyjnym, inicjatywą Imagine with Orange oraz konkursem BIHAPI. Firma zaprezentowała narzędzia zarządzania wiedzą w przedsiębiorstwie, umożliwiając jednocześnie spotkanie z konsultantami HR.

Tegoroczna trasa University Roadshow (Warszawa, Łódź, Kraków, Gdańsk, Poznań, Bydgoszcz, Wrocław) zakończy się we wrześniu 2015.

University Roadshow to cykl spotkań doradców inwestycyjnych i ekspertów z dziedziny nowych technologii z innowatorami i przedsiębiorcami. Organizatorzy szukają obiecujących pomysłów biznesowych, których realizacja może zaowocować powstaniem świetnie prosperującej, nowoczesnej firmy. Początkujący Bill Gates może otrzymać merytoryczne i finansowe wsparcie, pod warunkiem, że jego plan będzie dobrze przemyślany, dojrzały i gotowy do realizacji. Najciekawsze pomysły i projekty zostaną zaprezentowane podczas konferencji Globe Forum połączonej z Kongresem Innowacyjnej Gospodarki w dniach 9-10 czerwca 2015 w Warszawie.