Rekrutacyjna lista przebojów Politechniki Warszawskiej

Mimo nie najlepszych wyników tegorocznych matur z matematyki, naszą Uczelnię wybierają te osoby, dla których przedmioty ścisłe nie mają tajemnic. Przedstawiamy hity tegorocznej rekrutacji.

Każdy kto widział tegoroczne „ogonki”, które ustawiały się w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej w dniach, kiedy kompletowano dokumenty kandydatów na poszczególne Wydziały, pewnie domyślił się, że nasza Uczelnia nie odczuwa ani skutków niżu demograficznego, ani konsekwencji wyników maturalnych. Bo właśnie te osoby, które radzą sobie z przedmiotami ścisłymi „jak ryba w wodzie” wybrały ofertę edukacyjną PW.

Rekrutacja 2014

Co zatem było hitem tegorocznego lata? Poniżej przedstawiamy wstępne zestawienie 10 najpopularniejszych kierunków przygotowane przez Biuro ds. Przyjęć na Studia PW, opracowane według ilości aplikacji przypadających na jedno miejsce studiów stacjonarnych I stopnia (stan na 16 lipca 2014).

1. Automatyka i Robotyka (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych) – 23,57
  2. Mechanika i Budowa Maszyn (Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa) – 21,40
  3. Gospodarka Przestrzenna (Wydział Geodezji i Kartografii) – 19,39
  4. Inżynieria Biomedyczna (Wydział Mechatroniki) – 19,33
  5. Inżynieria Biomedyczna (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych) – 19,20
  6. Geodezja i Kartografia (Wydział Geodezji i Kartografii) – 16,89
  7. Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych (Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych) – 14,48
  8. Informatyka (Wydział Elektryczny) – 14,24
  9. Mechatronika (Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych) – 13,10
  10. Automatyka i Robotyka (Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa) – 12,42

Łącznie złożono ponad 50 000 dokumentów na 20 Wydziałów Politechniki Warszawskiej (z uwzględnieniem Filii w Płocku oraz Kolegium N.E.i S.).

Podobne materiały:
Polska specjalność - magister
Ranking Tygodnika Polityka z Politechniką na czele stawki
Politechnika Warszawska w Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2014” technicznie najlepsza!
Zwycięzca bierze wszystko. Finał rekrutacji w Politechnice Warszawskiej