Biuletyn PW / Kalendarium

Kalendarium

3 Gru

Grudniowy Akademicki Przegląd Artystyczny - GAPA

19:30 - 14 Gru 01:00

W dniach 3-13 grudnia 2018 r. odbędzie się Grudniowy Akademicki Przegląd Artystyczny - GAPA. To jedno z największych wydarzeń kulturalnych w Warszawie. Organizowany jest przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Warszawskiej wraz z Komisją Kultury Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej. Celem Grudniowego Akademickiego Przeglądu Artystycznego jest promocja młodych artystów. 

  • Milczenie jest srebrem, a stand-up złotem - GAPA Stand-up 2018, 3 grudnia 2018 o 19:30 – 22:30

LOCAL na Mokotowie, ul. Sandomierska 13 wejście od ul. Rejtana, 02-567 Warszawa

  • Weź nie pytaj, weź mnie na sztukę - GAPA Teatr 2018, 5 grudnia o 18:00 - 6 grudnia o 22:00

Teatr Ochoty, Mikołaja Reja 9, 02-053 Warszawa

  • Czy naprawdę śpiewać każdy może? - GAPA Śpiew 2018, 10 grudnia 2018 o 19:00 – 22:00

Klub Mechanik, Narbutta 87, 02-524 Mokotów, Warszawa, Poland

  • W grudniu zatańczę jak Patrick Swayze - GAPA Taniec 2018

Klub Remont, ul. Waryńskiego 12a, 00-631 Mokotów, Warszawa,  12 grudnia 2018 o 19:00 – 22:00

  • W tym roku mam Cię na oku - GAPA Rock 2018

Klub Remont, ul. Waryńskiego 12a, 00-631 Mokotów, Warszawa, 13 grudnia 2018 o 20:00 - 01:00

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Zgodnie z programem.

10 Gru

DemoDay

11:00 - 13:00

W dniu 10 grudnia 2018 r., w godzinach 11.00-13.00 odbędzie się DemoDay. W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną dotychczasowe osiągnięcia Inkubatora Innowacyjności Politechniki Warszawskiej. Działanie Inkubatora skierowane jest na wzmacnianie społeczności akademickiej i młodych przedsiębiorców w Warszawie, poprzez dostarczenie im kompleksowej oferty usług pozwalających na weryfikację oraz rozwój i skalowanie pomysłów biznesowych.

Podczas DemoDay będzie można poznać technologiczne start-upy - lokatorów Inkubatora Innowacyjności PW oraz pomysły biznesowe wspierane w ramach preinkubacyjnego programu, skierowanego do studentów Politechniki Warszawskiej: „Od pomysłu do projektu biznesowego".

Wymagana jest rejestracja:  bit.ly/2TRKx6f

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

CZIiTT Politechniki Warszawskiej, sala 4.01, 
ul. Rektorska 4, Warszawa

10 Gru

Medal Młodego Uczonego

12:00 - 14:00

Rektor i Senat Politechniki Warszawskiej mają zaszczyt zaprosić na uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych, Medalu Młodego Uczonego oraz Odznaki „Zasłużony dla Politechniki Warszawskiej”. 

Uroczystość odbędzie się w dniu 10 grudnia 2018 r. o godz 12.00 w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej przy Placu Politechniki 1.

Program:

1. Hymn Państwowy

2. Otwarcie uroczystości i powitanie gości

3. Wystąpienie Rektora PW, prof. dr. hab. inż. Jana Szmidta

4. Wręczenie odznaczeń państwowych

5. Wręczenie Medalu Młodego Uczonego dr hab. Michałowi Grątowi

6. Wręczenie odznaki  „Zasłużony dla Politechniki Warszawskiej”. 

7. Gaudeamus

Uczestnicy uroczystości proszeni są o zajęcie miejsc do godziny 11.50. 

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości

Gdzie?

Mała Aula Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej, 
Plac Politechniki 1, Warszawa

11 Gru

Współczesna polityka pieniężna

15:00 - 17:00

Dnia 11 grudnia 2018 roku zostanie wygłoszony wykład pt. "Współczesna polityka pieniężna", który poprowadzi prof. dr hab. Eugeniusz Gatnar z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Wykład odbędzie się w ramach połączonych dwóch nurtów Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania „Wyzwania Modelowania Inżynierskiego i Biznesowego” (współorganizowanego przez Centrum Informatyzacji PW oraz Centrum Studiów Zaawansowanych PW) oraz „Tradycja i Wyzwania Nauk o Zarządzaniu”.

Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest na stronie Wydziału Zarządzania.

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej,
ul. Rektorska 4, sala 4.01

11 Gru

Seminarium Uczelniane. Wdrażanie Ustawy 2.0 w PW

16:30 - 18:30

Serdecznie zapraszamy pracowników, studentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej na Seminarium Uczelniane dotyczące problematyki wdrażania Ustawy 2.0 w naszej Uczelni.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 11 grudnia o godzinie 16.30 w Małej Auli Gmachu Głównego PW.

Gdzie?

Mała Aula, Gmach Główny Politechniki Warszawskiej,
Plac Politechniki 1, Warszawa

13 Gru

Konferencja Filozofii Nauki i Metod Formalnych

00:00 - 14 Gru 00:00

Cykl konferencji Filozofii Nauki i Metod Formalnych w Filozofii ma służyć integracji polskiego środowiska filozofów nauki i filozofów wykorzystujących narzędzia formalne w uprawianiu filozofii. Tematyka konferencji obejmuje ogólną i szczegółowe filozofie nauki, metodologię nauk oraz wykorzystanie metod matematycznych w filozofii. Pierwsza edycja konferencji zorganizowana pod patronatem Polskiego Towarzystwa Logiki i Filozofii Nauki odbyła się w roku 2016 na UJ w Krakowie. Druga edycja odbyła się w roku 2017 na KUL-u w Lublinie. Na trzecią edycję zapraszamy do Politechniki Warszawskiej. 

Organizatorzy zapraszają do nadsyłania streszczeń referatów. Przygotowane do anonimowej recenzji streszczenia o maksymalnej długości 300 słów prosimy przesyłać na adres m.stelmach@ans.pw.edu.pl do 5 grudnia 2018 r. Na wystąpienie wraz z dyskusją przewidziano 30 minut.

Celem konferencji jest integracja środowiska skupionego wokół filozofii nauki i metod formalnych w nauce, stąd szerokie grono organizatorów instytucjonalnych konferencji tworzą: Międzynarodowe Centrum Ontologii Formalnej przy Wydziale Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej, Instytut Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Fizyki Teoretycznej Polskiej Akademii Nauk, Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk oraz Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej. Językiem wykładowym konferencji będzie język polski.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Polskie Towarzystwo Logiki i Filozofii Nauki.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, sala 213, 
Pl. Politechniki 1, Warszawa

13 Gru

Dostępne źródła finansowania - szkolenie

13:00 - 15:30

Centrum Obsługi Projektów Politechniki Warszawskiej zaprasza pracowników PW na kolejne spotkanie z cyklu szkoleń dotyczących funduszy strukturalnych, międzynarodowych i krajowych pt. „Dostępne źródła finansowania, zasady aplikowania i realizacji dla projektów edukacyjnych uczelni (PO WER)”. Szkolenie poprowadzą pracownicy Centrum Obsługi Projektów PW.

Agenda:

  1. Projekty edukacyjne uczelni w ramach konkursów PO WER koordynowanych przez NCBR
  2. Projekty edukacyjne uczelni w ramach konkursów PO WER koordynowanych przez MNiSW

Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie: www.cop.pw.edu.pl

Gdzie?

sala 4.02, budynek CZIiTT,
ul. Rektorska 4, Warszawa

14 Gru

Odsłonięcie pomnika Prezydenta Ignacego Mościckiego

12:00 - 14:00

W dniu 14 grudnia 2018 r. o godz. 12.00 przed Gmach Technologii Chemicznej Politechniki Warszawskiej odbędzie się uroczystość odsłonięcia pomnika Prezydenta Ignacego Mościckiego oraz obelisku poświęconego Pamięci Profesorów, Pracowników, Studentów oraz Żołnierzy Września i Powstania Warszawskiego poległych i zamordowanych w latach 1939-1945. Odtworzenie pomnika zostało zainicjowane z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po uroczystości odsłonięcia pomników organizatorzy zapraszają na uroczystą sesję do Małej Auli, podczas której sylwetkę Prezydenta Mościckiego przedstawi zgromadzonym prof. dr hab. inż. Krzysztof Schmidt-Szałowski, a darczyńcom i pozostałym członkom Komitetu honorowego odtworzenia pomnika Prezydenta Ignacego Mościckiego zostaną wręczone okolicznościowe medale.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Teren przed Gmachem Technologii Chemicznej Politechniki Warszawskiej,
ul. Koszykowa 75, Warszawa

Mała Aula Politechniki Warszawskiej,
Pl. Politechniki 1, Warszawa

15 Gru

Koncert „Listy do Niepodległej”

19:00 - 21:00

Rektor Politechniki Warszawskiej wraz z Samorządem Studentów zapraszają na CVII koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli - "Listy do Niepodległej". Widowisko artystyczne odbędzie się 15 grudnia 2018 r. o godzinie 19:00 w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej.

„Listy do Niepodległej” ukazują historyczny proces utraty i odzyskania niepodległości widziany oczami uczestników, osób często niedoceniających swojego wpływu na przetaczającą się ponad ich głowami „wielką” historię. Scenariusz opiera się na wybranych tekstach Jacka Kaczmarskiego. Rozpoczyna się w momencie, gdy Tadeusz Reytan 21 kwietnia 1773 roku zagrodził posłom wyjście z sali na Zamku Królewskim w Warszawie („Raport ambasadora”), przez czasy opresji rozbiorowych („Zesłanie studentów”, „Wigilia na Syberii”), drugą wojnę światową („Dylemat”), okres Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej („Czerwony autobus”), aż do czasów współczesnych.

Wykonawcami są członkowie czterech zespołów artystycznych Politechniki Warszawskiej.

Wstęp za zaproszeniami. Można je odebrać w pokoju 112 w Gmachu Głównym PW (sekretariat Prorektora ds. studenckich). Liczba zaproszeń jest ograniczona.

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości

Gdzie?

Duża Aula Politechniki Warszawskiej,
Gmach Główny, Plac Politechniki 1, Warszawa

18 Gru

Odsłonięcie tablicy - Jan Rodowicz „Anoda”

12:00 - 14:00

Rektor Politechniki Warszawskiej i Prezes Instytutu Pamięci Narodowej zapraszają na uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Janowi Rodowiczowi „Anodzie”.

Gdzie?

ul. Lwowska 7, Warszawa

18 Gru

Odsłonięcie tablicy - prof. Dionizy Smoleński

15:15 - 17:15

Dziekan Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej zaprasza na uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej, poświęconej Profesorowi Dionizemu Smoleńskiemu która odbędzie się w dniu 18 grudnia 2018 roku w Gmachu Instytutu Techniki Cieplnej.

Gdzie?

Gmach Instytutu Techniki Cieplnej,
ul. Nowowiejska 21/25, Warszawa

8 Sty

„Czy zarządzanie pomoże nam odzyskać przyszłość?”

15:00 - 17:00

Dnia 8 stycznia 2019 roku zostanie wygłoszony wykład pt. „Czy zarządzanie pomoże nam odzyskać przyszłość?”, który poprowadzi prof. dr hab. Monika Kostera z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania „Przedsiębiorczość Wysokiej Techniki”.

Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest na stronie Wydziału Zarządzania.

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej,
ul. Rektorska 4, sala 4.01

15 Sty

„Logistyka jako modelowy mix narzędzi..."

15:00 - 17:00

Dnia 15 stycznia 2019 roku zostanie wygłoszony wykład pt. „Logistyka jako modelowy mix narzędzi zarządzania operacyjnego”, który poprowadzi dr hab. Maciej Stajniak, prof. WSL z Wyższej Szkoły Logistyki. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania „Wyzwania Modelowania Inżynierskiego i Biznesowego”, współorganizowanego przez Centrum Informatyzacji PW oraz Centrum Studiów Zaawansowanych PW.

Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest na stronie Wydziału Zarządzania.

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej,
ul. Rektorska 4, sala 4.01

22 Sty

„Paradoksy zarządzania”

15:00 - 17:00

Dnia 22 stycznia 2019 roku zostanie wygłoszony wykład pt. „Paradoksy zarządzania”, który poprowadzi prof. dr hab. Ewa Stańczyk-Hugiet z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania „Tradycja i Wyzwania Nauk o Zarządzaniu”.

Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest na stronie Wydziału Zarządzania.

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej,
ul. Rektorska 4, sala 4.01

CYTAT TYGODNIA

"

 

 

Szczęśliwy, komu pośród życia skwaru,

bukiet przyjaźni nie zwiędnie
u boku. 

 

Jan Nepomucen Kamiński

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW