Biuletyn PW / Kalendarium

Kalendarium

23 Sie

Międzynarodowe warsztaty Sukkot - let's built a tent!

08:00 - 31 Sie 20:00

Sukkot- let's built a tent !!! to druga edycja interdyscyplinarnych warsztatów architektonicznych z okazji żydowskiego święta Sukkot organizowanych przez SARP Poznań oraz Stowarzyszenie Kolektyw 1a przy wsparciu merytorycznym Poznańskiej Gminy Żydowskiej. Warsztaty odbędą się od 23 do 31 sierpnia br. w Poznaniu.

Celem projektu jest przybliżenie uczestnikom warsztatów i Poznaniakom, którzy również są jego odbiorcami tradycje i kulturę żydowską w nowoczesnej i otwartej formie. W warsztatach weźmie udział 32 studentów kierunków projektowych z Polski, Niemiec oraz Izraela, którzy pracując w niewielkich międzynarodowych grupach roboczych prowadzonych przez tutorów - uznanych młodych projektantów będą mieli za zadanie zaprojektować i samodzielnie wykonać w ramach określonego budżetu współczesną interpretację tradycyjnego szałasu na żydowskie święto Sukkot.

Warsztaty są płatne. Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Poznań, zgodnie z programem

24 Sie

Konferencja Pokazać - Przekazać

08:00 - 25 Sie 20:00

Centrum Nauki Kopernik w dniach 24-25 sierpnia 2018 r. zaprasza na 12. edycję konferencji pt. „Pokazać - Przekazać”. Organizatorzy zamierzają podjąć temat tego jak sprawić, by nowe technologie w edukacji były narzędziem tworzenia i poznawania świata, a nie pozostały jedynie atrakcyjnym gadżetem. Zamierzają również zastanowić się na tym, czy można tego dokonać, wprowadzając do edukacji ideę uczenia się przez tworzenie i konstruowanie.

Rozwój technologii zmienia sposoby osiągania celów w różnych dziedzinach życia, np. to w jaki sposób się komunikujemy, jak spędzamy wolny czas, jak czytamy, ale i jak się uczymy. Technologia wkracza więc do edukacji. Drukarki 3D, mikrokontrolery Arduino, roboty, mikrokomputery Raspberry Pi, Scratch, Lego Mindstorms, Ozoboty, FabLaby, makerspace’y – to tylko wybrane z urządzeń, technologii i idei, które szturmują szkoły oraz rozpalają wyobraźnie edukatorów na całym świecie. Czy technologia faktycznie odmienia edukację, czy też obecność nowoczesnych narzędzi w edukacji kończy się na poznaniu ich działania bez umiejętności celowego i twórczego wykorzystania? Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć organizatorzy konferencji.

Obowiązują zapisy (do 21. czerwca br.), konferencja jest płatna.

Informacje o wydarzeniu znajdują się TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Nauki Kopernik,
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, Warszawa

2 Wrz

Nasze Stulecie. Nauka dla obronności

08:00 - 3 Wrz 20:00

W dniach 2-3 września 2018 r. w Poznaniu odbędzie się konferencja naukowo-techniczna „Nasze Stulecie. Nauka dla obronności”. Organizatorem konferencji jest Politechnika Poznańska. Spotkanie ma na celu uczczenie odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli nauki, wojskowości i przemysłu umożliwi wymianę doświadczeń oraz opinii na temat konkurencyjności polskich rozwiązań technologicznych na rynku międzynarodowym, a także przyczyni się do zacieśnienia współpracy pomiędzy różnymi dziedzinami nauki i sektorami gospodarki.

Konferencja uzyskała patronat honorowy Politechniki Warszawskiej.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>  

Gdzie?

Centrum Wykładowo-Konferencyjne
Politechniki Poznańskiej
ul. Piotrowo 2, Poznań

6 Wrz

Międzynarodowa Szkoła Letnia Argumentacji

08:00 - 16 Wrz 20:00

Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej zaprasza do udziału w trzeciej edycji Międzynarodowej Szkoły Letniej Argumentacji: Perspektywy obliczeniowo-językowe. Wydarzenie odbędzie się w ramach Warszawskiego Tygodnia Argumentacji.

Trzecia Szkoła Letnia Argumentacji: Perspektywy obliczeniowo-językowe (SSA 2018) to część dużego wydarzenia: Warszawskiego Tygodnia Argumentacji (WAW 2018), który odbędzie się w dniach 6-16 września 2018 r. WAW 2018 obejmuje także prestiżową międzynarodową konferencję COMMA 2018 oraz 16. konferencję i warsztaty ArgDiaP.

Pierwsza Szkoła Letnich Argumentacji odbyła się w Wielkiej Brytanii na Uniwersytecie w Dundee w 2014 roku, druga w Niemczech na Uniwersytecie Poczdamskim w 2016 roku. Głównym celem SSA 2018 jest zapewnienie uczestnikom solidnych podstaw w zakresie obliczeniowych i językowych aspektów argumentacji oraz pojawiających się między nimi związków. Uczestnicy zdobędą ponadto doświadczenie w używaniu różnych narzędzi do analizy i przetwarzania argumentów.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Politechnika Warszawska,
Plac Politechniki 1, Warszawa

12 Wrz

Impact mobility rEVolution'18

08:00 - 13 Wrz 20:00

W dniach 12-13 września 2018 r. w Katowicach odbędzie się Impact mobility rEVolution'18. Pierwszy i największy międzynarodowy kongres połączony z EXPO, w którym społeczność branży motoryzacyjnej i transportowej łączy swoje siły z sektorem telekomunikacyjnym i wysokich technologii, aby wspólnie kształtować przyszłość inteligentnej mobilności. 

Kongres odbywa się pod honorowym patronatem Politechniki Warszawskiej.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Katowice, zgodnie z programem

15 Wrz

Piknik Inspiracji nad Jeziorakiem

09:30 - 14:30

W dniu 15 września 2018 r. odbędzie się kolejna edycja Pikniku Inspiracji nad Małym Jeziorakiem - święta naukowego, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń w Iławie. 

W tym roku mija 75 lat od śmierci genialnego, niedocenionego za życia geniusza, który bez wątpienia wyprzedzał swoje czasy - Nikola Tesli - tegorocznego inspiratora pikniku. Autora 300 patentów i twórcy przeszło 120 pionierskich wynalazków, z którego każdy albo znalazł własne zastosowanie albo przyspieszył rozwój inżynierii elektrycznej i innych gałęzi nauki w XX wieku. 

Jak co roku główną atrakcją pikniku są stoiska naukowe studentów tzw. „Stoiska inspiracji”. Organizatorzy zachęcają do zgłaszania kół naukowych do dnia 5 września 2018 r. poprzez  formularz zgłoszeniowy.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Piknik odbywa się pod honorowym patronatem Politechniki Warszawskiej.

Gdzie?

Plac wokół Ratusza, Iława

19 Wrz

Students' Science Conference

08:00 - 22 Wrz 20:00

W dniach 19 - 22 września br. odbędzie się szesnasta edycję Students' Science Conference. Organizator - Politechnika Wrocławska zaprasza wszystkich pasjonatów nauki, badaczy i odkrywców. Konferencja skierowana jest do studentów oraz doktorantów pierwszego roku. 

Informacje o wydarzeniu znajdują się TUTAJ>>

Gdzie?

Politechnika Wrocławska,
Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 27, Wrocław

26 Wrz

Konferencja i Wystawa Nafta - Gaz - Chemia

09:00 - 20:00

W dniu 26 września 2018 r. w Warszawie odbędzie się XVI Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Nafta - Gaz - Chemia. Jest to największe, doroczne wydarzenie branżowe gromadzące polskich i zagranicznych specjalistów sektora nafty, gazu i chemii. Udział w konferencji biorą osobistości życia społecznego, politycznego, gospodarczego i naukowego z Polski i zagranicy.

Ścieżki tematyczne tegorocznej konferencji:

 • polityczno-gospodarcza - sesja plenarna;
 • innowacje, technologia, infrastruktura - dwie sesje równoległe: rynek paliwowy i gaz;
 • bezpieczeństwo - sesja plenarna;
 • spotkanie branży podczas nafta-gaz-chemia barbecue.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Konferencja odbywa się pod honorowym patronatem Politechniki Warszawskiej.

Gdzie?

Hotel Novotel Airport,
ul. 1 Sierpnia 1, Warszawa 

26 Wrz

Wykład „Digital Disruption”

18:00 - 20:00

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej zaprasza na Open Day oraz wykład „Digital Disruption: how Fintech companies are pushing Incumbent Financial Institutions to change or die”. Wykład wygłosi Michał Pawlik absolwent Szkoły Biznesu PW, a także współzałożyciel i szef firmy SMEO SA.

Obowiązują zapisy.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej,
ul. Koszykowa 79, Warszawa

1 Paź

Uroczysta inauguracja roku akademickiego

10:00 - 12:00

W dniu 1 października 2018 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019.

Gdzie?

Politechnika Warszawska, Gmach Główny,
Plac Politechniki 1, Warszawa

6 Lis

V Forum Budowlane

08:00 - 7 Lis 20:00

W dniach 6-7 listopada 2018 r. w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku odbędzie się V Forum Budowlane. Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w konferencji inżynierów budownictwa, studentów i pracowników naukowych, firmy funkcjonujące w sektorze budownictwa i inżynierii środowiska. Konferencja stanowić będzie okazję do wymiany doświadczeń, poglądów, jak również integracji środowiska zainteresowanego współczesnymi problemami budownictwa.

Podczas V Forum Budowlanego - Płock 2018 obywać się będą:

 • Konferencja naukowo-techniczna:„Współczesne problemy budownictwa. Budownictwo modułowe i prefabrykowane”

Tematyka konferencji:

 1. Budownictwo modułowe: koncepcje, systemy, technologie, badania i projektowanie
 2. Prefabrykacja w budownictwie ogólnym i inżynieryjnym
 3. BIM w projektowaniu i realizacji obiektów budowlanych
 4. Eksploatacja obiektów budowlanych: diagnostyka, przebudowa, wyburzenia i rozbiórki, recykling
 5. Problemy technologii i organizacji procesów budowlanych
 • Warsztaty inżynierów budownictwa: „Nowoczesne technologie dla budownictwa”
 • Sesja specjalna:„Historia, teraźniejszość i perspektywy rozwoju budownictwa w Płocku”

Konferencja jest płatna. Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Politechniki Warszawskiej.

Gdzie?

Politechnika Warszawska Filia w Płocku,
Ignacego Łukasiewicza 17, Płock

7 Lis

V Forum Budowlane

08:00 - 8 Lis 20:00

Instytut Budownictwa Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii zaprasza w dniach 7-8 listopada 2018 r.na  „V Forum Budowlane - Płock 2018”. Jest to już piąta edycja tego przedsięwzięcia. Celem tegorocznego Forum jest promocja rynku budowlanego, nowoczesnych technologii i wyrobów budowlanych oraz wymiana doświadczeń środowiska inżynierskiego.

W ramach przedsięwzięcia zorganizowane zostaną:

 • Konferencja naukowo-techniczna „Współczesne problemy budownictwa. Budownictwo modułowe i prefabrykowane”,
 • Warsztaty inżynierów budownictwa „Nowoczesne technologie dla budownictwa”,
 • Sesja specjalna: „Historia, teraźniejszość i perspektywy rozwoju budownictwa w Płocku”.

V Forum Budowlane będzie platformą popularyzacji innowacyjnych rozwiązań naukowo-technicznych. 

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie? 

Politechnika Warszawska w Płocku,
ul. Łukasiewicza 17

15 Lis

Święto Politechniki Warszawskiej

10:00 - 13:00

W dniu 15 listopada br. odbędzie się Święto Politechniki Warszawskiej z uroczystym posiedzeniem Senatu PW i wydarzeniami towarzyszącymi:

 • rekonstrukcja uroczystego aktu powołania Legii Akademickiej przez PW, UW, SGGW i SGH;
 • sesja historyczna „Udział Politechniki Warszawskiej w odbudowie Rzeczypospolitej”;
 • odsłonięcie pamiątkowej tablicy w hallu głównym Politechniki Warszawskiej z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości,

Gdzie?

Politechnika Warszawska, zgodnie z programem

22 Lis

Aqua - problemy inżynierii środowiska

08:00 - 20:00

Instytut Budownictwa, Zakład Inżynierii Sanitarnej i Ochrony Środowiska, Koło Naukowe Inżynierii Środowiska Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii w dniu 22 listopada 2018 r. zaprasza na XXXVII Międzynarodowe Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika „Aqua -  problemy inżynierii środowiska”.

Przewidywany program:

1) Wykład  inauguracyjny dra inż. Marcina Kopera - przedstawiciela PKN ORLEN „Budowa Elektrowni Gazowo-Parowej na terenie PKN ORLEN S.A. w Płocku”.

2) Obrady - prezentacje zgłoszonych tematów w sekcjach: Woda, Ścieki, Powietrze, Odpady.

3) Wystawa posterów.

4) Podsumowanie i zakończenie XXXVII Sympozjum AQUA.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Politechnika Warszawska w Płocku,
ul. Łukasiewicza 17

CYTAT TYGODNIA

"

 

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz.
One przyjdą same.

Phil Bosmans

"

23
Sie

Międzynarodowe warsztaty Sukkot - let's built a tent!

08:00 - 31 Sie 20:00

24
Sie

Konferencja Pokazać - Przekazać

08:00 - 25 Sie 20:00

2
Wrz

Nasze Stulecie. Nauka dla obronności

08:00 - 3 Wrz 20:00

6
Wrz

Międzynarodowa Szkoła Letnia Argumentacji

08:00 - 16 Wrz 20:00

12
Wrz

Impact mobility rEVolution'18

08:00 - 13 Wrz 20:00

15
Wrz

Piknik Inspiracji nad Jeziorakiem

09:30 - 14:30

19
Wrz

Students' Science Conference

08:00 - 22 Wrz 20:00

26
Wrz

Konferencja i Wystawa Nafta - Gaz - Chemia

09:00 - 20:00

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja Komunikacji Społecznej

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW