Czerwcowa akcja krwiodawstwa

Po raz kolejny studenci i kadra akademicka Politechniki Warszawskiej mają szansę oddać krew w ramach akcji organizowanej na terenie Uczelni. Akcja skierowana jest do osób pełnoletnich.

Krew mogą oddawać zdrowe osoby pełnoletnie w wieku 18-65 lat, legitymujące się dokumentem ze zdjęciem stwierdzającym tożsamość. Przed oddaniem krwi należy zjeść lekkostrawny posiłek. Co jeszcze warto wiedzieć? Po przybyciu do punktu poboru krwi wypełniamy kwestionariusz. Następnie analitycy badają poziom hemoglobiny, by w porozumieniu z lekarzem ocenić kwalifikację potencjalnego dawcy do oddania krwi. W tym czasie uzupełniane są płyny w organizmie.

Krew oddawana jest w ilości 450 ml do jednorazowego pojemnika z płynem konserwującym. Po pobraniu, dawca na moment pozostaje na miejscu celem regeneracji sił, a opuszczając stanowisko otrzymuje posiłek regeneracyjny (czekoladę).

Ambulans RCKiK usytuowany będzie przed Gmachem Głównym Politechniki Warszawskiej (pl. Politechniki 1) dnia 5 czerwca 2014, w godz 9 - 14.00.