Konkursy

Nagroda im. Witolda Lipskiego dla utalentowanych informatyków

Grafika konkursu o Nagrodę im. Witolda Lipskiego

Fundacja Kościuszkowska zaprasza do udziału w XVIII edycji Konkursu o Nagrodę im. Witolda Lipskiego dla utalentowanych młodych naukowców, mających wybitne osiągniecia naukowe w dziedzinie informatyki i jej zastosowań. 

Wsparcie finansowe w przygotowaniu publikacji naukowych

Zdjęcie mężczyzny w bibliotece

Rozpoczęły się nowe konkursy, których celem jest wsparcie naukowców PW w wydawaniu monografii i publikacji artykułów przeglądowych w prestiżowych czasopismach międzynarodowych. Trwa również program Open Science.

Laureaci konkursu STEM PW z indeksami naszej uczelni

Zdjęcie uczestników finału konkursu STEM PW

Filip Filipkowski z VIII LO im. Władysława IV w Warszawie zwyciężył w III edycji Projektu edukacyjnego STEM PW. W zmaganiach uczestniczyło ponad 500 uczniów szkół średnich z całej Polski. W nagrodę wszyscy laureaci otrzymali indeks PW.  

Konkurs na najlepszą pracę magisterską z teoretycznej fizyki kwantowej

Zdjęcie przedstawiające obramowanie wektora tła technologii atomowej w stylu niebieskiego neonu

Do 31 maja 2022 r. można zgłaszać pracę w konkursie o nagrodę „Mistrz Teorii”, przyznawaną za najlepszą pracę magisterską z teoretycznej fizyki kwantowej.

Trwają konkursy Narodowego Centrum Nauki

Zdjęcie przedstawiające laboratorium

Do 15 czerwca br. można składać wnioski w konkursach Narodowego Centrum Nauki: POLONEZ BIS, OPUS 23 oraz PRELUDIUM 21. Projekty mogą realizować zarówno doświadczeni badacze, jak i naukowcy rozpoczynający karierę.

Konkurs ENHANCE Challenge

Zdjęcie przedstawiające grafikę konkursu ENHANCE Challenge

Do 19 kwietnia br. studenci i pracownicy administracji Politechniki Warszawskiej mogą wziąć udział w konkursie ENHANCE Challenge organizowanym przez konsorcjum ENHANCE. 

Konkursu „Data Science Masters”

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprasza do udziału w konkursie na najlepszą pracę magisterską dotyczącą uczenia maszynowego lub analizy danych. Prace można zgłaszać do 30 kwietnia 2022 r.

Konkurs na prace naukowe związane z Bydgoszczą

Do 30 kwietnia 2022 r. można przesyłać zgłoszenia do konkursu o nagrodę Prezydenta Bydgoszczy za najlepszą pracę dyplomową (licencjacką, inżynierską, magisterską, doktorską) poruszającą problematykę związaną z Miastem.

Konkurs dla młodych chemików

Z okazji 50-lecia istnienia Europejska Rada Przemysłu Chemicznego (Cefic) ogłosiła konkurs dla studentów lub doktorantów z obszaru chemii. Zgłoszenia można przesyłać do 17 kwietnia 2022 r.

Nagroda Prezydenta m.st. Warszawy za prace dyplomowe z zakresu rozwoju Warszawy

Prezydent m.st. Warszawy zaprasza autorów prac magisterskich i rozpraw doktorskich poruszających tematykę Warszawy i rozwoju miasta do ubiegania się o Nagrodę Prezydenta za prace dyplomowe z zakresu rozwoju stolicy.

Ogólnopolski Konkurs Poligraficzny rozstrzygnięty

Znamy zwycięzców szóstej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich. W tegorocznym finale wyłoniono ex aequo dwóch laureatów, a 18 osób wygrało „indeks” na kierunku Papiernictwo i Poligrafia w Politechnice Warszawskiej.

Znamy laureatów plebiscytu „Złoty Inżynier 2021”

Dr inż. Konrad Markowski z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych otrzymał tytuł „Młodego Inżyniera 2021”, a prof. Mirosław Rodzewicz z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa został wyróżniony w konkursie „Złoty Inżynier 2021”. Wśród laureatów plebiscytu są także absolwenci PW.

Brytyjski miliarder James Dyson czeka na przełomowe projekty

Młodzi polscy inżynierowie ponownie mogą wystartować w konkursie o Nagrodę Jamesa Dysona. W ubiegłym roku nagrodę krajową zdobył projektXTRUDE ZERO, autorstwa studentów PW i Uniwersytetu w Edynburgu.

Radiowa Czwórka szuka młodych „Nieprzeciętnych”

Rozpoczęła się kolejna edycja plebiscytu radiowej Czwórki „Nieprzeciętni”, skierowanego do młodych ludzi z nietuzinkowymi zainteresowaniami oraz nowatorskimi pomysłami.

Konkurs na najlepsze prace z zakresu statystyki

Główny Urząd Statystyczny już po raz kolejny organizuje Konkurs na najlepszą pracę magisterską i doktorską z zakresu statystyki.

Konkurs PW i Fundacji Dekaban na staż post-doktorski

Politechnika Warszawska oraz Fundacja Dekaban ogłosiły konkurs na staż post-doktorski w roku akademickim 2022/2023 na Uniwersytecie Michigan w Ann Arbor.

Konkurs na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2022

Do 22 kwietnia br. trwa nabór zgłoszeń do konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2022. Przyznana zostanie m.in. Nagroda Rektora Politechniki Warszawskiej dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych.

Najlepsze prace dyplomowe obronie na Wydziale SiMR wybrane

24 lutego 2022 r. odbyło się seminarium finałowe jubileuszowej 25. edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową obronioną na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych. W tym roku po raz pierwszy oceniano zarówno prace magisterskie, jak i inżynierskie.

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową dotycząca Łowicza

Burmistrz Miasta Łowicza Krzysztof ogłosił XVIII edycję Konkursu na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą problematyki związanej z Miastem Łowiczem. Prace można zgłaszać do 30 września 2022 r.

CuValley Hack 2022 - rejestracja do hackathonu

W dniach 11-13 marca 2022 r. odbędzie się druga edycja hackhatonu CuValley Hack, organizowanego przez KGHM Polska Miedź oraz KGHM Centrum Analityki. Trwa rejestracja na wydarzenie.